Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Prostituce by měla být živnost s daněmi: Ožehavým tématem se bude zabývat ministerstvo

Prostituce by měla být živnost s daněmi: Ožehavým tématem se bude zabývat ministerstvo
Zdroj: Profimedia
sexuální služby
Velkým tématem je v současné době prostituce. Ve vzduchu je návrh, že by se z prostituce mohlo stát legální podnikání a dámy provozující nejstarší řemeslo na světě by tak měly začít platit daně. Návrhem se již v příštím týdnu bude zabývat zastupitelstvo hlavního města Prahy a ministr vnitra Jan Hamáček (41) je připraven jednat o legalizaci prostituce.

"Prostituce je slovo minulé, měli bychom používat sex-byznys nebo sexuální služby," nechala se slyšet místopředsedkyně zastupitelského klubu Pirátů Eva Horáková. Ženy provozující prostituci se dostaly do velkých finančních problémů během koronavirové krize.

"Co my potom chceme, je, aby došlo k legalizaci, aby to byly osoby samostatně výdělečné činné," dodala pro TN.cz Eva Horáková. Podle posledních informací by se mělo návrhem zabývat zastupitelstvo hlavního města Prahy už v příštím týdnu.

Pokud by se prostituce legalizovala, znamenalo by to, že Česko odstoupí od Úmluvy o potlačování a zrušení obchodu s lidmi a prostitutky budou platit daně. "Všichni cítíme, že prostituce je něco, co patří k lidstvu a na co bychom neměli být hrdí, ale pokud to zlegalizujeme, posuneme tím morální hranice," řekl poslanec Jiří Pospíšil.

"Jsem připraven o tom jednat," dodal ministr vnitra Jan Hamáček.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy