Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Prostě islám: Ženu zbičovali za to, že sedla do auta s cizím mužem

V Súdánu dostanete nářez jen za to, že jedete v autě s cizím mužem.
(Ilustrační foto)

Asi ne všichni souhlasí s právem ve své islámské zemi, protože jak jinak si vysvětlit, že informaci o krutém trestu poslal anonymně americkému novináři do New York Daily News jeden ze svědků středověkého divadla. Dokonce natočil i video, ale to je postupně blokováno na všech serverech v důsledku nevhodného obsahu.

V hlavním súdánském městě Chartúmu zbičoval ženu jménem Halima súdánský mravnostní policista, když se na ni provalilo, že jede v autě s mužem, se kterým není nijak spřízněna. Rozlícený dav se pak shromáždil okolo a sledoval exekuci, zatímco Halima se aspoň snaží chránit tvář hidžábem.

Když se do věci vložili novináři a žádali vysvětlení, deník Daily Mail přinesl citaci guvernéra Chartúmu: „Nemyslím si, že žena byla zbičována řádně, ale rozhodně podle islámského práva šaría.“

Mravnostní policie v islámských zemích vás může tělesně potrestat i třeba za to, že jako žena nejste řádně oblečena nebo dokonce odmítáte nosit hidžáb. Navíc tradiční právo šaría si každý muslim vykládá, jak se mu to hodí, a nejsou výjimkou ve jménu šaríi ani vraždy ze cti.

A to už ani zde, v Evropě.

Související články

Další články