Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Prosil mě, ať ho zabiju, vzpomíná s pláčem vdova po Zdeňku Srstkovi (†83)

Alena Srstková a Zdeněk Srstka
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 34 fotografií
DOJEMNÉ
29. červenec 2019 zůstane už navždy dnem, kdy tento svět opustil kaskadér, herec, moderátor a bavič Zdeněk Srstka (†83). Jak na odchod svého manžela vzpomíná jeho milovaná žena Alenka?

Láska i po 20 letech

„Zdendovi dnes zapálím svíčku, na hrobě jsem byla už předevčírem, dnes tam i s vnukem půjdu znova. Každý den na něj myslím a každý den mu za všechno děkuju,“ řekla eXtra.cz dojatá paní Alenka.

„Bylo to mezi námi silné. Přátelé nám říkali, že i po dvaceti letech to mezi námi pořád jiskřilo. Stále mi opakoval, jak mě miluje a že se mnou je to jeho nejkrásnější období života,“ vzpomíná se slzami v očích na Zdeňka Srstku

Smutné odcházení

I pro ty, kteří nepatřili do okruhu jeho blízkých, bylo smutné vidět, jak ke konci z někdejšího siláka zůstal jen pouhý stín

„Zdeňkův konec byl smutný a psychicky náročný pro nás oba. Vnímal, co se děje, jak přichází o sílu. Říkal mi: ‚Prosím tě, už mě zabij, nebo se ztrháš!‘“ prohlásila s pláčem vdova po Zdeňku Srstkovi.

Poslední pusa

Nejsmutnější vzpomínka na jeho konec je, když jsem mu dávala poslední pusu tady doma. Bylo vidět, že už odchází, takže se mu záchranáři snažili pomoci kapačkami. Říkala jsem jim, že ho chci nechat doma, ale oni museli zavolat doktory. Prý koronery, ani nevím proč. Ti přijeli a rozhodli o převozu do špitálu. To je pro mě doteď smutné a sundává mě to,“ štká paní Alenka.

„Jsem ale ráda, že dokud vnímal, věděl, že je doma, a byl za to rád.“

Konec v Chcete mě?

Ještě v lednu 2019 se Zdeněk naposledy objevil v pořadu Chcete mě?, kterým provázel pětadvacet let.

„Točilo se to už v prosinci 2018. Pořad ho držel při životě. Už natáčel jen pejsky, všechno ostatní jsme museli rušit. Měl to jednou za čtrnáct dní a ke konci se pak z natáčení dalších čtrnáct dní dostával. Nakonec pochopil, že televize už je nad jeho síly, tak mě prosil, ať zařídím, že v pořadu skončí,“ vysvětluje Alena Srstková, které už Zdeněk Srstka ze života nikdy úplně nezmizí.

Stále si s ním povídá

„Doteď dodržuji zvyk, který jsme měli, že jsme si dávali od jara do podzimu ranní a odpolední kávičku na zahradě u našeho kulatého stolečku, seděli jsme u toho v umělohmotných zahradních křeslech. Při tom se dívám na lípu, kterou sázel, a povídám si s ním,“ uzavřela své dojemné povídání manželka zesnulé hvězdy v den ročního výročí jeho úmrtí.

Související články

Další články