Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

„Prosil jsem ho, aby žil!“ Otec syrského chlapce popsal, jak se s ním musel rozloučit

Otec tříletého Ajlana byl nucen sledovat jeho umírání a nemohl nic dělat.
Zbyla jen tragická vzpomínka. Kam tohle všechno zajde?
Zdroj: Facebook.com / profimedia.com
+ Další fotografie
Ajlan Kurdí. Syrský chlapec, jehož posmrtná fotografie koluje internetem jako symbol bolesti, zoufalství a války, byl další z obětí uprchlické krize. Jeho otec, který přežil příšerná muka uprostřed moře, kdy se s nimi převrátil přeplněný člun, promluvil o tom, jak mu celá jeho rodina proklouzla mezi prsty. Mluvil o bolesti ze ztráty dvou chlapců, Ajlana (†3) a Galypa (†5), kteří si s ním ještě nedávno hráli a byli šťastní. Zoufalá hlava rodiny přišla i o milovanou manželku. Kam tohle všechno zajde?

Abdullah Kurdí. Člověk, jehož život se během chvíle obrátil naruby. Člověk, který měl jediné přání. Aby jeho rodina žila. Rozhodl se tedy uprchnout před válkou. Jejich touha po šťastném životě se ale už nikdy nenaplní.

Abdullahova žena i dva synové se utopili a zoufalý muž tomu musel přihlížet. Konečně promluvil o strašlivých mukách, která si vytrpěli na cestě za lepším životem. Fotografie malého utonulého kluka je pro celý svět symbolem hrůzy a bolesti.

Sestra otce utonulých chlapečků se včera rozhodla médiím vyprávět o tom, co se skutečně stalo. Abdullaha a jeho rodinu smetlo moře, jeho žena mu vyklouzla z rukou a chlapečci zemřeli v náručí. Snažil se je zachránit, ale marně. Převrátil se s nimi člun přeplněný dalšími uprchlíky.

Nejdříve mu z rukou vyklouzla jeho žena, ke které se mu podařilo i s dětmi na ramenou doplavat, našel ji ale už mrtvou.

Potom ale přišla další vlna, která do nich prudce narazila. Abdullah se snažil chlapečky držet co nejpevněji, podařilo se mu doplavat až k břehu, kam jeho rodinu voda odnesla. Všiml si ale, že jeho děti jsou nehybné, bledé. Obě děti mu zemřely v náručí. Nechtěl to připustit a snažil se s nimi doplavat ke břehu. Jako první zemřel pětiletý Galyp.

„Viděl jsem krev v jeho očích, tu prázdnotu. To, že můj syn je mrtvý a není mu pomoci. Musel jsem se snažit zachránit Ajlana, protože byla ještě nějaká naděje, že by mohl přežít. Plaval jsem z posledních sil, protože jsem uviděl břeh. Otočil jsem jeho bílé, nafouklé tělo a ze všech sil jsem prosil boha, aby žil,“ uvedl pro britský Daily Mail.

Abdullah se nechtěl smířit s jeho smrtí, proto se snažil svého syna oživit. Křičel a brečel, prosil ho, aby dýchal, nic již ale nezmohl. Celá jeho rodina mu zemřela před očima. Ještě nedávno byli šťastná rodina, teď je pryč vše, na čem kdy záleželo.

Kdy tohle skončí? A kdo za smrt malého chlapce může? Čtěte ZDE!

Související články

Další články