Baba Vanga, celým jménem Vangelija Pandeva Dimitrova, se narodila v roce 1911 ve vesnici Strumica na území dnešní Makedonie. Už to, jak přišla o zrak, je obestřeno podivnou záhadou. Prý se to stalo během velké bouřky a od té doby měla tyto schopnosti. Kromě zmíněných tragédií předpovídala zánik Evropy a války. A ti, co její věštby pečlivě interpretují, si myslí, že rozpad Evropy začal. A to odchodem Velké Británie z Evropské unie.

Ale Baba Vanga předpovídala i věci, které se stanou na druhé straně oceánu. Například v jejích věštbách byl Barack Obama. Správně předpověděla, kdy bude mít Amerika prvního černého prezidenta. Ale právě Obama je podle ní posledním americkým prezidentem. Aspoň tak, jak známe Ameriku dnes.

Donald Trump ani nikdo po něm se v jejích věštbách nevyskytuje. Opravdu kvůli Islámskému státu vznikne tak velký konflikt, který rozpráší celý západní svět? Trump bude oficiálně skládat prezidentský slib až 20. ledna 2017. Vypukne do té doby třetí světová válka? Nebo se stane tragédie tak velkého rozsahu, že Amerika nebude mít na prezidenta ani pomyšlení? Podle Baby Vangy ano.

Její vyhlídky nejsou moc veselé. Ten nejhorší celosvětový konflikt má ještě přijít! Podle jejího vidění začne ještě letos velká islámská válka, a to kvůli přílivu extremistů do Evropy. Krvavý konflikt skončí až v roce 2043 (!), a ne dobře pro nás.

Západní kultura, jak ji známe, bude poražena a v Římě bude vyhlášen chalífát. Aspoň takto analyzoval vizi Baby Vangy australský deník News. V Sydney totiž hloubkově zkoumali její proroctví a i skeptičtí odborníci určili pravdivost jejích slov na neuvěřitelných 85 %!