Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Propršený víkend: V takovém počasí by ani psa nevyhnal, teploty klesnou o 15 stupňů

Propršený víkend: V takovém počasí by ani psa nevyhnal, teploty klesnou o 15 stupňů
Zdroj: Pixabay
+ Další fotografie
předpověď
Poslední zářijový víkend přinese pořádné ochlazení. V pátek se přes Česko přežene studená fronta a teploty klesnou až o 15 stupňů. Meteorologové očekávají vydatné deště, zamračenou oblohu. Zeptali jsme se meteoroložky Dagmar Honsové, jaké bude o víkendu počasí. A nebudete mít radost ani na začátku příštího týdne...

"Konec týdne přinese výrazné ochlazení – po pátečním přechodu studené fronty bude do Česka pronikat studený a vlhký vzduch od severozápadu, který srazí teploty oproti pracovnímu týdnu místy o více než 15 °C. Místo svatováclavského babího léta nás čeká počasí, že by psa nevyhnal – zataženo, déšť, místy trvalý a vydatný, teploty jen lehce přes 10 °C a čerstvý vítr. Naposledy bylo takto chladno na sv. Václava v roce 2010. Teplotám se moc nahoru nebude chtít ani příští týden," uvedla pro eXtra.cz Dagmar Honsová z Meteopressu.

Víkend a začátek pracovního týdne

V pátek bude zataženo až oblačno s deštěm. Noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C, na východě až 20 °C.

V sobotu bude zataženo s deštěm, na vrcholcích hor i déšť se sněhem. Noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C.

V neděli bude zataženo s deštěm, na vrcholcích hor déšť se sněhem nebo sněžení. Noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C.

V pondělí bude zataženo až oblačno, na většině území s deštěm nebo přeháňkami, na vrcholcích hor srážky sněhové. Noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy