Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Propletené osudy Josefa Abrháma a Jana Kačera: Pojí je víc než láska k jedné ženě

Propletené osudy Josefa Abrháma a Jana Kačera: Pojí je víc než láska k jedné ženě
Zdroj: profimedia
+ Další 4 fotografie
osud

Herec a režisér Jan Kačer (84) dal poslední sbohem své milované ženě, herečce Nině Divíškové (†84), stejně jako herec Josef Abrhám (81) své Libušce Šafránkové (†68). Osudy těchto mužů jsou propletené mnohem více, než se zdá. Jsou nejen blízcí přátelé, ale v životě se potýkali i s velmi podobnými ranami, které zanechávají hlubokou jizvu na srdci do posledních dnů.

Josef Abrhám a Jan Kačer se stali nerozlučnými parťáky v 70. letech, kdy je propojilo angažmá v Činoherním klubu. Oba vyznávali stejný pohled na život, smysl pro humor i politické názory. Pocházeli z rodiny, kde si všichni váží sebe navzájem. Oba herce bohužel potkala krutá rána osudu, kdy přišli o své milované.

Smutné životní osudy

Otec Jana Kačera se oběsil, aby zachránil svou rodinu. Bál se, že by kvůli němu mohli skončit v koncentračním táboře.

"Dlouho jsem nevěděl, že skončil tragicky a že se kvůli nám zabil. Až když mi bylo kolem devatenácti let, objevil jsem na půdě utržený špagát a zeptal jsem se. Máma mi řekla, že se táta oběsil, když přišli Němci, a on se bál, že bychom kvůli němu skončili v koncentráku. Doslova a do písmene se pro nás obětoval," svěřil se pro CNN Prima News.

Josef Abrhám se zase potýkal se smutným osudem své sestry Eleny, která nedokázala porazit zákeřnou leukémii a do nebe odešla v šestadvaceti letech."Byla to vzácná bytost, úžasná holka. Milovala Bugatti step a opravdu skvěle hrála," vzpomínal Abrhám.

Kačer i Abrhám si za své vyvolené vybrali obdivuhodné herečky, a to Libuši Šafránkovou a Ninu Divíškovou. Láska to byla skutečně jako trám a vydržela až do konce života. Josef byl s Libuší 45 let, Jan byl s Ninou přes 60 let.

Jana a Josefa také pojí podobný smutný konec. Jejich milované ženy Libuše a Nina, jež byly taktéž velké přítelkyně, odešly do nebe pouhých 12 dní po sobě. "Když se Nina dozvěděla o smrti Libušky Šafránkové, začala usedavě plakat. A od toho okamžiku to s ní šlo nezadržitelně dolů. Jako by na sebe čekaly! Už jsem s tím nemohl nic dělat,“ popsal Jan Kačer poslední okamžiky své manželky.


Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy