Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Propíraná úzkoprsost Taťány Kuchařové: Její osud ambasadorky OSN je zpečetěn

Kuchařová se k celé situaci vyjádřila.
Zdroj: Renata Bušková/eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
REAKCE

Už osm dní se řeší aféra okolo Taťány Kuchařové (35) a Ondřeje Brzobohatého (40). Hudebník například tvrdí, že ho jeho ex poslala na vyšetření, aby věděla, jestli není gay a zda jeho převlékání za ženy není dědičné. To řada lidí odsoudila jako homofobii a neslučitelný postoj s prací ambasadorky OSN pro rovné příležitosti. Volalo se i po jejím odvolání z tohoto postu. Jak to dopadlo?

Ondřej Brzobohatý a Taťána Kuchařová

„Byl jsem k sexuložce Taťánou vyslán. Šel jsem tam, protože jsem jí chtěl dokázat, že má záliba v převlékání nemá nic společného s mou orientací, jak se Taťána bála. Zároveň si chtěla potvrdit, že to není dědičné,“ tvrdil muzikant Ondřej Brzobohatý v rozhovoru pro deník Blesk. Bývalá Miss World Taťána Kuchařová to rázně popřela, nicméně Brzobohatý si trvá na svém.

A klidné to nenechalo ani některé lidi, kteří se pozastavili právě nad tímto údajným požadavkem modelky. Řada lidí ho odsoudila jako neslučitelný se základními principy OSN, kterou Kuchařová za ČR zastupuje.

To není jenom transfobní, to je vyloženě homofobie. Poslala svého manžela na sexuologii jenom kvůli tomu, že chce dělat drag queen. To mi přijde opravdu úplně šílené a rozhodně bych chtěl vyjádřit svoji podporu Ondřejovi. Prostě be yourself, ať si každý dělá, co chce,“ sdělil minulý týden Expres.cz LGBT+ aktivista Kryštof Stupka s tím, že bude požadovat odvolání ambasadorství Kuchařové.

Později se ale za svá slova omluvil s tím, že se k tématu neměl vůbec vyjadřovat, když nezná podrobnosti. Dokonce si poté zrušil Twitter.

Ticho po pěšině

České delegáty do OSN vysílá ministerstvo zahraničí. „Už jsme to na schůzce probírali a myslím, že to řešit nebudou. To jde mimo způsob, jak se věci řeší v diplomacii, vnímají to jinak, je to pro ně bulvární kauza,“ sdělil nám k tomu Stupka ještě předtím, než si uvědomil, že původním vyjádřením přestřelil. Taťána se tak nemusí bát, že by se pod ní kývala židle.

Redakce eXtra.cz se již minulý týden otázala i tiskového odboru ministerstva Jana Lipavského, do uzávěrky tohoto článku ale nikdo nereagoval.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy