Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pronásledování jako z akčního filmu. V kradeném audi se řítil v protisměru a boural, policisté hledají svědky řádění

Policisté prosí veřejnost o pomoc v souvislosti s málo obvyklým případem, který se před týdnem stal na pomezí Prahy a Středočeského kraje. Muž s kradeným Audi Q7 tam unikal  policejním hlídkám, naboural několik aut a ohrozil nespočet chodců. Policisté, kteří z honičky uveřejnili video, teď žádají poškozené, aby se jim nahlásili.

Vše začalo v Praze na Barrandovském mostě, kde si hlídka všimla auta s německou espézetkou, které bylo hlášeno jako kradené. "Řidič uposlechl a zastavil, ale během okamžiku si to rozmyslel, sešlápl plyn a pokračoval v jízdě. Stačil ještě narazit do služebního vozidla a srazit na zem zasahujícího policistu. Jeho kolega tak byl nucen použít služební zbraň a několikrát vystřelit. Řidič se nezalekl a pokračoval v jízdě směrem na dálnici D1. Tam se policejním hlídkám ztratil z dohledu," uvádí k případu mluvčí pražských policistů Jan Rybanský s tím, že se později podařilo kradené auto objevit i s řidičem v Říčanech, kde pronásledování opět začalo.

"Pronásledování pokračovalo několik kilometrů, až do obce Louňovice, kde bylo audi v jedné z ulic násilným způsobem za použití policejního rámu zastaveno a řidič zadržen. Zajištěna byla i jeho spolujezdkyně, po které bylo vyhlášeno celostátní pátrání," dodává mluvčí. Akci asistoval i policejní vrtulník."Řidič svoji agresivní jízdou na trase Praha – Říčany – Louňovice opakovaně a úmyslně porušoval dopravní předpisy, ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, a to jak řidiče osobních vozidel, tak chodce. V souvislosti s tímto případem se obracíme na případné další poškozené, kteří nebyli ještě vyslechnuti, aby kontaktovali linku 158 a pomohli kriminalistům zadokumentovat další skutky tohoto řidiče," doplňuje Rybanský.

Dvacetiletému řidiči hrozí až osm let vězení, za krádež auta pak bude souzen v sousedním Německu.

Zdroj náhledové fotografie a videa: Policie ČRSouvisející články

Další články