„Nic neomlouvá to, že se k ní někdo takto choval. Nic neomlouvá to, že toto jednání někdo připustil a nechal ji v tom. Patřila mezi ty kantory, kteří jsou pro žáky přínosem, protože práci dělají srdcem a daleko nad rámec ohraničený pracovní dobou či povinnostmi,“ řekl deníku Aha! Podle něj tak včas mělo zasáhnout vedení školy, a ne jen nečinně přihlížet, jak tři žáci nenechají učitelku dělat její milovanou práci.

Jaroslav byl zástupcem ředitele SOU služeb na Praze 9 a delší dobu byl nadřízeným zemřelé učitelky. Teď chce udělat všechno pro to, aby pomohl aspoň její rodině. „Hrozně rád bych teď pomohl její dceři, kterou jsem také dobře znal,“ říká smutně a dodává, že o jejích problémech s žáky na malešické průmyslovce neměl ani ponětí. Vždycky ji prý měli studenti naopak rádi.

„I děti samy říkaly, že jim i při suplování dokázala za dvě hodiny předat to, co někdo jiný za půl roku. Dětem dávala víc, než musela. Organizovala pro ně i zájezdy do Anglie a podobně,“ popisuje aktivity paní Ludmily, které dělala ve svém volném čase pro dobro žáků.

Paní Ludmila byla prý křehká a milá paní. Možná proto si ji tři tyrani vybrali jako oběť svých vlastních komplexů. Zemřela na krvácení do mozku kvůli zvýšenému krevnímu tlaku. Ten způsobuje dlouhodobý stres, kterému byla bezpochyby vystavena.