Svému synovi se tři dny neozval. Ten měl o něj velké obavy, a tak se vydal do jeho bytu. Našel ho ale mrtvého v kuchyni na podlaze. Už pro něj bohužel nemohl nic udělat. Spekulovalo se o tom, že byl vážně nemocný. Proč ale zemřel, zatím není jasné.

Vladimir Pribylovskij byl nezávislý historik a politický komentátor, ale především velký kritik Kremlu a hlavně ruského prezidenta Vladimira Putina. Společně se svým kamarádem Jurijem Felštinskim dokonce napsal kritickou knihu Korporace: Rusko a KGB v dobách prezidenta Putina, kde odhalil zákulisí ruské vlády pod taktovkou Putina včetně podezření z mnoha politických vražd.

A právě Felštinskij o jeho smrti informoval. „Vážení přátelé! Právě jsem se dozvěděl, že spoluautora knihy Korporace našli mrtvého v jeho moskevském bytě. V tuto chvíli nemáme žádné další informace,“ napsal na sociální síť Live Journal.

Ruský historik měl prý silnou cukrovku, která mohla být příčinou jeho smrti. Nic nenasvědčuje tomu, že by zemřel násilnou smrtí. Před smrtí pracoval na další velké kritické práci o současném ruském prezidentovi.

V roce 2007 policie prohledala jeho byt a zabavila jeho počítač a elektronické materiály, které souvisely s knihou Korporace. Ta vyšla v New Yorku v roce 2009. V roce 2010 Pribylovskij podepsal opoziční petici Putin musí jít.