Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Proměna starší sestry Simony Krainové: Yvona Maléřová se svěřila pro eXtra.cz

Yvona Maléřová prošla obdivuhodnou proměnou.
Zdroj: Se souhlasem Y. Maléřové / koláž eXtra
+ Dalších 10 fotografií
rozhovor

Yvona Maléřová (53) je starší sestrou modelky Simony Krainové (48). Před několika lety se rozhodla zatočit s přebytečnými kily a svou cestu za zdravým tělem sdílela i se svými fanoušky, kterých si vytvořila obdivuhodnou základnu. V rozhovoru pro eXtra.cz prozradila, co v ní vyvolalo první myšlenku se sebou něco udělat, jak si výsledky udržet i co je podle ní klíč ke šťastnému životu.

Yvona Maléřová nemá se svou sestrou společné pouze jméno, ale také vůli jít si za svým cílem. Před pár lety se rozhodla zatočit s přebytečnými kily a plody její práce se ukázaly v tom nejlepším světle.V rozhovoru pro eXtra.cz prozradila, co ji za změnou životního stylu vedlo. Jak už to bývá, ani pro Yvonu nebyly začátky nejjednodušší.

Se svými nedostatky se nechtěla smířit

"Nejtěžší je si vlastně přiznat, že nejste se sebou spokojeni. Většina lidí se naučí své nedostatky hodnotit jako normální stav nebo ještě hůře jako své přednosti. Mluvím o nedostatcích, které se samozřejmě změnit dají. To, co jíte, a vztah k pohybu se myslím změnit dá. Taky je dobré moc nepřemýšlet, když chcete něco změnit, a prostě to začít měnit. Každý začátek není nic moc, pokud vás stojí čas, energii a vystoupení z komfortní zóny," prozrazuje Yvona, která si pro sebe a své tělo dokázala najít tu nejlepší cestu.

"Já jsem se sebou prostě spokojená nebyla a zvolila jsem pohyb místo diet a byla to pro mě ta nej cesta. Pravidelný pohyb už vám totiž sám ukáže cestu k jinému jídelníčku a hlavně k jiným hodnotám."

Výmluvy nejsou cesta

"Kdo si dá za cíl změnu, většinou se změní. Kdo zvolí výmluvy, ten k cíli prostě nikdy nedojde. Udržet si lásku k pohybu musíte tím. že zvolíte pohyb, který vám vyhovuje, a dáte mu dostatek času, tak půl roku minimálně."

Pohyb si Yvona doslova zamilovala a vede k němu i své fanoušky, kterých má na Instagramu přes čtyřicet tisíc. "Já zvolila běh, protože běhat se dá prakticky kdekoli a hlavně kdykoli. Běh je sakra náročný start, ale já si myslím, že ten nej, a pokud máte rádi přírodu, lásku k němu najdete velmi brzy. Pak už nic měnit nemusíte, protože se stane součástí vašeho života, a tím si i udržíte výsledek."

Když jsem spokojená já, jsou i ostatní

V rozhovoru pro eXtra prozradila i svůj recept na šťastný a spokojený život. Přesto si je vědoma toho, že tento recept neplatí pro všechny. "Na to není vzorec pro každého stejný. Já jsem hodně divoká a nevydržím na jednom místě. Dělám nebo dělala jsem sto věcí najednou a většinou nic pro sebe. Běháním jsem tak nějak zpomalila svůj pohled na život a na lidi. Vybila jsem si přebytečnou energii na něco podstatné a přestala řešit nepodstatné. Čas jsem začala trávit víc se sebou než s ostatními, a tím jsem i poznala to, co pro mě má v životě skutečně smysl.

Zjistila jsem, že když budu spokojená já, budou spokojeni i ti kolem. Také jsem hodně vyčistila okruh lidí, kteří mi ubírali energii, a naopak poznala nové, kteří mi ji dodávali. Začala jsem si vážit každé hodiny života, a to doslova. Běh není jen dřina, ale totální svoboda myšlenek a mnohdy návod, jak začít žít jinak a lépe. Nevím tak úplně, jestli jsem spokojená, ale šťastná určitě," dodává.

Burešová a Forejt podobu nezapřou: Fanoušci si spletli Evu s Přemkem

Související články

Další články

Nejnovější kauzy