Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Proměna legendárního sporťáka Pavla Poulíčka: Mladého vlasáče z Kolotoče byste těžko poznali

Pavel Poulíček nestárne. Moderátor dnes šéfuje sportovní televizi
Zdroj: se souhlasem TV Prima, profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
proměna

Jeden z neoblíbenějších a nejvytíženějších moderátorů devadesátých let Pavel Poulíček (48) snad nestárne. 198 centimetrů vysoký bývalý sporťák Novy a tvář soutěžního zábavného pořadu Kolotoč se před kamerou poprvé objevil už v začátcích vysílání první české soukromé televizní stanice, když mu bylo pouhých 19 let. Od té doby ale ušel kus cesty, což je patrné i z jeho účasti v pořadu Máme rádi Česko, kde se Poulíček objevil a byť v obličeji vypadá pořád mladě, doznal značné proměny.

Od roku 1994 Pavel Poulíček pravidelně uváděl Sportovní noviny na Nově, a i když na moderování úplně nezanevřel, po odchodu z obrazovky se začal věnovat své velké vášni – golfu. Už několik let totiž šéfuje televizní stanici Golf Channel, která je jedinou evropskou pobočkou americké mediální společnosti NBC Universal.

Poulíček i díky svému mladickému zjevu působí, že téměř nestárne. Svou štíhlou vytáhlou postavu si sice udržuje, jeho legendární hnědá kštice už ale s věkem znatelně prořídla a zesvětlila. To je patrné z jeho účasti v pořadu Máme rádi Česko, z nějž nám TV Prima poskytla záběry.

Věnoval se i vlastní talk show

Na své začátky před kamerou vzpomínal už při patnáctiletém výročí Novy. "V devatenácti jsem se přihlásil na konkurz Novy. Ani jsem nepředpokládal, že mě přijmou. Do té doby jsem pracoval v rádiu Evropa 2, kde jsem byl vcelku spokojený," řekl před časem pro eXtra.cz,

Poulíčka si však okamžitě oblíbilo nejen vedení televize, ale i diváci. Jeho doménou byl po dlouhá léta také legendární pořad Kolotoč, ve kterém soutěžící hádali chybějící písmena v tajenkách. I díky němu se stal jednou z nejvýraznějších tváří televize. Vedle toho ještě moderoval nejrůznější přímé přenosy slavnostních společenských událostí, jako byl Fotbalista roku nebo Zlatá hokejka.

Zkušenosti z Novy, ze které odešel po patnácti letech, pak zúročil i ve vlastní talk show, kterou krátký čas moderoval na Public TV. Poté nějaký čas pracoval na sportovním zpravodajství TV Prima a působil i jako ranní zprávař na Frekvenci 1.

"Svět médií mě nezajímá"

"Nyní mám svou velkou práci, která se nijak neslučuje s tím, co jsem dělal v minulosti. Svět médií mě absolutně nezajímá. Mám na starosti marketing ve firmě, která se zabývá pořádáním největšího golfového turnaje na evropské tour v České republice. Jedná se o největší turnaj ve střední a východní Evropě, větší není už ani v Rusku," řekl eXtra.cz před několika lety Poulíček.

Výkonným ředitelem společnosti pořádající golfové turnaje je dodnes. Totéž platí i pro jeho vedení Golf Channelu. V poslední době se začal věnovat i marketingu a PR v oblasti sportu – spolupracoval například s hokejovým týmem HC Dynamo Pardubice.

Zábavný soutěžní pořad Máme rádi Česko, kde bude Pavel Poulíček hostem, můžete sledovat dnes od 20:15 na TV Prima.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy