Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Proměna Básníků během 34 let: Jak se změnila hlavní dvojice od prvního natáčení?

Proměna Básníků během 34 let: Jak se změnila hlavní dvojice od prvního natáčení?
Zdroj: Heureka Production
+ Dalších 6 fotografií
Galerie
Štěpán a Kendy, hlavní hrdinové z Básníků, už nejsou žádní mladíci. Od natáčení prvního dílu Jak svět přichází o básníky až po šestý a poslední Jak básníci čekají na zázrak uběhla řada let. Jak se změnila hlavní umělecká dvojka Pavel Kříž (59) a David Matásek (57)?

První díl Jak svět přichází o básníky se natočil v roce 1982. V té době mladičký Pavel Kříž a David Matásek hráli dva gymnazisty, kteří se chtěli pohybovat v uměleckých kruzích. Štěpán, kterého hrál Kříž, skládal verše a Kendy, postava Matáska, je zhudebnil.

Mnoho postav, básníci zůstali

V průběhu šesti dílů se střídalo mnoho postav, v prvním dílu Básníků si zahrála například Miroslava Šafránková, ve třetím dílu se objevila Eva Vejmělková, v pátém Michaela Badinková a tak dále... V některých dílech se herečky a jejich postavy objevily znovu, některé však ne.

Proměna za třicet let

Ale Matásek s Křížem zůstali od začátku až do konce. A právě na nich je vidět obdivuhodná proměna od osmdesátých let do roku 2016, kdy byl natočen poslední díl Jak básníci čekají na zázrak. Jak se změnili herci za 34 let? Podívejte se do naší galerie.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy