Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Prolomí Češi gólové trápení? Voráček zná recept, jak porazit Rusko!

+ Dalších 27 fotografií
Hokej
Už to vypadá, že to je nekončící série, kdy čeští hokejisté v semifinálových bitvách na velkých turnaji se trápí. Pokračovalo to i na mistrovství světa v Bratislavě a po porážce 1:5 s Kanadou skončil sen o zlaté medaili. Podle kapitána Jakuba Voráček musí Češi nastoupit do nedělního duelu o třetí místo s čistou hlavou a vybojovat první medaili od bronzu v roce 2012 v Helsinkách a Stockholmu.

Voráček promluvil pro portál TN.cz. „Měli jsme dost šancí, ale nedali jsme gól. Kdyby to tam padlo… Ale myslím, že je to stejná písnička každý rok. V semifinále i při zápase o medaile,“ smutnil po zápase Voráček, který věřil, že Česko se dostane přes Kanadu.

Češi přestříleli Kanadu poměrem 41:30, ale prohráli 1:5. „Nebylo to jen o střelách, někdy jich máš 40 a nic. Kolikrát jsme byli sami před brankářem, puk mu ležel u betonů. Pak jsme zase měli volné hráče mezi kruhy, ale buď nám to sjelo, nebo to chytil gólman,“ pokračoval Voráček s tím, že Finové ukázali cestu, jak se dají Rusové porazit. „Na první dvě třetiny jsem koukal a klobouk dolů před Finy. Udržet nulu proti jednomu z nejlepších ofenzivních týmů na světě to chce umění a vůli. Zaslouženě Finové postoupili do finále. Jestli s nimi budeme hrát otevřený hokej, to asi nepůjde. Musíme si hlídat jejich nejlepší hráče,“ uzavřel Voráček.

Česká reprezentace neskórovala v semifinále na mistrovstvích světa v roce 2014 v Minsku proti Finsku (0:3), o rok později v Praze s Kanadou (0:2) a nepovedlo se jí to ani loni na olympijských hrách v Pchjongčchangu proti ruskému výběru (0:3). V duelech o bronz to bylo podobné před pěti lety se Švédskem (0:3) a v roce 2015 v Praze s USA (0:3). Výjimkou byl duel o 3. místo pod pěti kruhy s Kanadou (4:6).

Hokej Česko – Rusko vypukne v neděli od 15:45 hodin. O souboji Česka s Kanadou jsme psali ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Další články