Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Prokletý dům Whitney Houston je na prodej: Tady našli její mrtvou dceru, podívejte se dovnitř

Zdroj:
+ Dalších 12 fotografií
Whitney Houston
Na prodej je dům, v němž kdysi bydlela zpěvačka Whitney Houston (†48), a její dcera Bobbi Kristina Brown (†22) se v tomto domě na předměstí americké Atlanty před pěti lety předávkovala. Je snad prokletý? To sice nevíme, ale koupit jej můžete za 599 000 dolarů, tedy asi 14 milionů korun.

Čtyřpodlažní dům v městské zástavbě se nachází ve čtvrti s hlídaným vjezdem. Prostorný byt má asi 240 m² a je vybaven výtahem. Jeho součástí je velkorysý obývák a profesionálně vybavená kuchyně. Vybrat si můžete ze tří ložnic a čtyř koupelen, hlavní ložnice má kromě vlastní koupelny i šatnu. Za domem je upravená klidná zahrada a příjemná terasa. Pro návštěvy jsou k dispozici dva pokoje pro hosty s vlastními koupelnami.

Whitney Houston je legendou. Jejím zpěvem se inspirovala spousta známých tváří, i sama Beyoncé prohlásila, že Whitney byla jejím dětským vzorem a že každá správná zpěvačka by chtěla zpívat tak, jak zpívala ona. Byla průkopnicí, která otevřela dveře do světa hudby dalším afroamerickým umělcům. Tato legenda zemřela ve věku pouhých 48 let. Jen o tři roky po ní do nebe odešla i její milovaná dcera Bobbi Kristina Brown, které v té době bylo pouhých 22 let.

Whitney Elizabeth Houston se narodila 9. srpna 1963 v New Jersey. Její otec byl voják a matka zpěvačka Cissy Houston. Whitney měla talent v krvi a byla to právě Cissy, kdo v ní probudil touhu stát se zpěvačkou. Whitney s sebou brala na své koncerty a několikrát ji vzala i na pódium, kde si spolu zazpívaly. Legendární zpěvačce bylo teprve 14, když dostala svou první nabídku na kontrakt, tu však musela odmítnout, protože si její matka přála, aby dokončila školu.

Její první album vyšlo v roce 1985. Společně s ovacemi však přišly i výčitky, že Whitney opustila svou černošskou kulturu, aby se zalíbila svým bílým posluchačům. S touto kritikou se pak musela vypořádávat do konce života.

V roce 1992 si vzala jazzového zpěváka Bobbyho Browna a jen o rok později mu porodila dceru Bobbi Kristinu Brown. V manželství s Bobbym setrvala čtrnáct let, jejich vztah byl však plný konfliktů a především drog. Závislost na omamných látkách se Whitney nikdy zcela nezbavila, i když se o to několikrát pokoušela.

V roce 2002 Whitney otevřeně přiznala, že užívá marihuanu, kokain, holduje alkoholu a zneužívá léky na předpis. V roce 2010 se nechala slyšet, že se svých závislostí zbavila, spekulovalo se ale, že příliš pravdy na tom není. O dva roky později byla nalezena bezvládná ve vaně v hotelovém pokoji. Záchranáři se pokoušeli Whitney 20 minut oživovat, jejich pokusy byly bohužel marné a Whitney byla prohlášena za mrtvou. Příčinou smrti mělo být utonutí.

Bobbi Kristina Brown se po smrti Whitney stala dědičkou majetku v hodnotě 115 milionů dolarů. Smrt její matky ji však poznamenala a psychické problémy začala řešit drogami. Na svém twitterovém účtu několikrát sdělila, jak moc jí matka chybí. Poslední podobné prohlášení zveřejnila jen pět dní předtím, než byla nalezena bezvládná ve vaně. Poté strávila půl roku v kómatu, její mozek byl však nenávratně poškozen, a tak ji rodina nechala v klidu odejít. Zemřela 26. července 2015 ve věku 22 let, obklopená svou rodinou. Cissy Houston tak musela krátce po sobě pochovat svou dceru a následně i vnučku, ženy, které bezmezně milovala.

Whitney byla v roce 2009 zapsána do Guinessovy knihy rekordů jako nejoceňovanější umělkyně všech dob. Během svého života získala celkem 415 cen, mezi jinými dvě ceny Emmy, šest cen Grammy, třicet hudebních ocenění Billboard a dvacet dva Amerických hudebních cen. Řadila se ke světově nejlépe prodávaným umělcům s více než 170 miliony nahrávek. V roce 1992 si zahrála v Osobním strážci po boku Kevina Costnera. Soundtrack obsahoval šest zpěvaččiných hitů jako „I'm Every Woman“, „I Have Nothing“, „Run To You“, „Queen Of The Night“, „Jesus Loves Me“ a její nejslavnější a nejúspěšnější píseň všech dob od ženy „I Will Always Love You“. Album je dosud nejprodávanějším soundtrackem na světě a nejprodávanějším albem od ženy.

Související články

Další články