Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Prokletí seriálu Dobrodružství kriminalistiky: Herci Munzar a Brtoun zemřeli ve stejný den

Zdroj: archiv
+ Dalších 13 fotografií
Propletené osudy!
Sobota 21. ledna 2019 je černým dnem pro český film i seriál Dobrodružství kriminalistiky. Do hereckého nebe totiž odešly dvě velké hvězdy, které si v detektivce zahrály. Luděk Munzar a Antonín Brtoun dokonce zemřeli i ve stejném věku. Oběma bylo 85 let.

Jako by byli Luděk Munzar (†85) a Antonín Brtoun (†85) celoživotně provázaní. Jejich cesty hereckým světem se střetly v detektivním seriálu Dobrodružství kriminalistiky. Nerozdělila je ani smrt!

Oba oblíbenci nejenom z televizních obrazovek totiž naposledy vydechli ve stejný den. Do hereckého nebe odešli v sobotu 26. ledna 2019. Dokonce i ve stejném věku, oběma bylo 85 let.

Pojí je tak i stejný rok narození. Munzar se ale narodil už 20. března, zatímco Brtoun 6. července. Kromě Dobrodružství kriminalistiky se před kamerou potkali třeba i ve filmu Lev s bílou hřívou, který vypráví životní příběh skladatele Leoše Janáčka.

Luděk Munzar v něm ztvárnil hlavní roli, Antonín Brtoun jen menší úlohu lékaře.

Na věčný odpočinek doprovodily Munzara davy lidí, fanoušci i blízcí se s ním loučili v Národním divadle. Rodina se pak odebrala ještě na soukromý obřad a o několik týdnů později v Praze rozprášila hercův popel.

To odchod Antonína Brtouna z tohoto světa byl skromnější, sám si přál, aby pohřeb žehem proběhl v tichosti a bez obřadu.

Související články

Další články