Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Prokletí rodu Kočkových: Úmrtí, vražda, nenávist veřejnosti i policejní průšvihy

Jan Kočka a Václav Kočka.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
HISTORIE

Říká se jim posměšně světští, kolotočáři, ale faktem je, že vlivná a obávaná rodina Kočků nemá mezi svými členy žádná ořezávátka a zdaleka je nezajímá jen pražská matějská pouť. Získávají zakázky za stamiliony a někdy jim jde i o život nebo o svobodu. Jaké kauzy jsou s nimi spojovány?

Policisté v úterý zadrželi Jana Kočku staršího, prý se měl dopustit násilné trestné činnosti. Jde o toho samého člověka, jehož firmy například za velké peníze aspoň v minulosti uklízely Prahu. A co dalšího se týká rodiny Kočků?

90. léta

Tehdy se začala objevovat první tvrzení, že Kočkovi spolupracují ve firmách s ruskými mafiány, například s Andrejem Korpliakem alias Kyklopem byli ve firmě MIRAGE, s.r.o. Toho tajné služby dokonce označily za největšího mafiána, který kdy působil na území České republiky, a podezíraly ho minimálně z dvou vražd a dalších skutků.

Kočkovi jakékoli mafiánství a mafiánské praktiky vždy striktně odmítali. A jako nesmyslné odmítli i napojení na Františka Mrázka.

2004

Média také spekulovala o přátelství Kočků se členy zločineckého Berdychova gangu. Traduje se, že se jeho členové před vězni měli chlubit tím, že případ je ve skutečnosti spojený s Kočkovými. Nic takového se ale nikdy neprokázalo.

Říjen 2008

Na křtu knihy expremiéra Jiřího Paroubka podnikatel Bohumír Ďuričko vytáhl zbraň a zastřelil Václava Kočku mladšího (†40). Zemřel v náručí hlavy rodinného klanu Václava Kočky (80). Zatímco ten čin označil za chladnokrevnou popravu, Ďuričko se bránil, že mu Kočkovi vyhrožovali, že ho zesnulý na akci fyzicky napadl a že šlo nutnou sebeobranu. Takové verzi ale soud neuvěřil a vyměřil mu trest 12 a půl roku vězení. Z toho ho propustili v roce 2017.

Červen 2017

Národní centrála proti organizovanému zločinu obvinila přes 20 lidí z důvodu údajných daňových podvodů, když měli účtovat fiktivní obchody s reklamními službami. Zločin se dle policie týkal částky přes 400 milionů korun. Mezi stíhanými byl i Jan Kočka, toho však policie nakonec ve stejném řízení obžalovat nenavrhla s tím, že někteří účastníci se budou ze svých skutků zpovídat u druhého řízení (dále v textu).

Červenec 2018

V jiném případě policie Jana Kočku staršího, majitele firmy Prostor, a.s., obvinila z rozsáhlé manipulace s veřejnými zakázkami, podezřívala ho z vystavování fiktivních faktur a z podvodů s účetnictvím. Škoda měla být větší než 134 milionů korun.

Září 2018

Jan Kočka mladší ve svém terénním mercedesu vjel na dálnici D11 do protisměru, načež se čelně střetl s protijedoucím nákladním autem. Oba řidiči byli na místě mrtví. Podle státního zástupce měl syn nyní zadrženého podnikatele v krvi přes tři promile alkoholu a také kokain.

Říjen 2018

Klan Kočků 12. 10. 2018 oplakával zesnulého člena, veřejnost ale s ohledem na skutečnost, že Jan Kočka mladší pod vlivem alkoholu zabil nejen sebe, ale i nevinného řidiče náklaďáku, pobouřila pompéznost jeho pohřbu. Nechybělo koňské šestispřežení, řada celebrit, hrob jak pro krále a zastavování dopravy policií v době dopravní špičky. Sociální sítě byly zahlceny odsudky členů rodiny, kteří podle mnohých tímto přístupem ukázali neúctu k oběti řádění svého rodinného příslušníka.

13. 7. 2021 Zatčení Jana Kočky staršího

Česká televize uvedla, že mezi muži, které téhož dne zatkla zásahovka v centru Prahy, je i Jan Kočka starší. Má se jednat o násilnou trestnou činnost.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy