Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Prokletí rodiny: Všichni mají obličej pokrytý černými chlupy a vypadají jako vlci!

Jsou odlišní a musí za to tvrdě platit.
Zdroj: Eva Aridjis
+ Dalších 6 fotografií
Rodina v Mexiku trpí mutací genu a obličeje má pokryté černými chlupy. Okolí je kvůli tomu šikanuje.

Vzácnou genetickou vadou, takzvaným Ambrasovým syndromem, trpí rodina z mexického Loreta. Porucha způsobuje, že jejich obličeje jsou pokryté vrstvou silných černých chlupů.

Mutace se poprvé objevila u prababičky, nyní jí trpí celá rodina, čítající třicet členů. A nejspíš si ani neodkážete představit, jakým utrpením si musí každodenně procházet.

Okolí s jejich vzhledem totiž není smířené ani náhodou a považuje je za prokleté satanistické příšery. Není chvíle, kdy by si na někdo neukazoval, běžně si je ostatní na ulici fotí. Sousedky se křižují pokaždé, když kolem nich projdou. Zašlo to dokonce tak daleko, že jim někdo otrávil kočky!

„Dosud jsem se nesetkala se šikanou a diskriminací v takovém rozsahu, se kterými se musí potýkat tito lidé,“ řekla o rodině Eva Aridjis, filmařka, která natáčí o jejich poruše dokument. Konkrétně se zaměřila na otce dvou dětí Chuye, který se jednu dobu živil i v cirkuse. Účinkoval v něm jako vlčí muž.

Dnes pracuje na místním skladišti, a to prakticky za úplnou almužnu. Vzhledem ke své situaci je ovšem rád, že se mu nějakou práci vůbec podařilo najít. Těžkosti mají stejně tak děti ve škole.

Bratr Chuye Danny má na jejich prokletí však opačný názor: „Je to dar od boha. Je v pořádku být odlišný.“

Snad jim aspoň pomůže zmiňovaný dokument, který se v Mexiku začne vysílat od konce září.

Související články

Další články