Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Prokletí pohádky Princ Mamánek: Budařovi před natáčením zemřely obě královny

Prokletí Prince Mamánka: Královny Libuše Šafránková a Hana Maciuchová se pohádky nedožily
Zdroj: koláž eXtra.cz/profimedia/Se souhlasem Bontonfilmu
+ Dalších 11 fotografií
prokletí

Natáčení pohádky Princ Mamánek, která vznikla pod taktovkou režiséra Jana Budaře, se nevyhnulo neštěstí, jež zkomplikovalo celé natáčení. Než byl snímek vůbec uveden na filmová plátna, uběhlo dlouhých sedm let. Během natáčení totiž snímek přišel hned o dvě královny, jak Budař řekl redakci eXtra.cz.

Prokletí role královny

Režisér Jan Budař, jehož pohádku Princ Mamánek si mohli diváci v sobotu vychutnat na televizních obrazovkách, měl při obsazování role královny velké problémy. Když před několika lety přemýšlel nad herci, v rolích královského páru viděl Libuši Šafránkovou a Josefa Abrháma. Kvůli zdravotním problémům pohádkové Popelky ale slavný pár svou účast nepřijal. Bez Libušky, která pak bohužel příliš brzy opustila tento svět, se Abrhám v roli krále už neviděl.

Další královnou se měla stát slavná česká herečka Hana Maciuchová, i ta ale odešla do hereckého nebe příliš brzy. Roli poté bez váhání vzala představitelka oblíbené princezny Arabely Jana Nagyová, na kterou se diváci velmi těšili. Hlavní roli prince si pak zahrál sám režisér Budař.


Dlouhých sedm let

Ke vzniku pohádky vedla sedmiletá trnitá cesta. "Měla spousty peripetií a místy jsem to vzdával, že už to nepůjde a film nebude, a jsem rád, že nakonec vznikl. Jak říká Martin Scorsese, kterého obdivuji a učím se od něj, filmařina není tak o talentu jako spíš o trpělivosti," svěřil se před časem Jan Budař pro eXtra.cz.

Jana Nagyová se se svou rolí v pohádce Princ Mamánek vrátila na filmová plátna po dlouhých osmadvaceti letech. "Velmi jsem se toho bál, byl to bláznivý nápad a moc šancí jsem tomu nedával. Kontakt jsem na ni sehnal složitě, ale pak už to složité nebylo. Jana byla z té nabídky i scénáře nadšená a přijala ji bez váhání. A já jsem nadšený, že se před kameru vrací právě v této pohádce," řekl tehdy nadšený Budař, který v natáčení hledal podporu i inspiraci u slavných režisérů.

Dlužno podotknout, že diváky snímek dvakrát nenadchl. Na ČSFD si získal 51 procent a diváci ho víceméně strhali

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy