Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Prokletí Hany Maciuchové (†75): Rakovina ji pronásledovala celý život

Hana Maciuchová: Rakovina ji pronásledovala celý život
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Hana Maciuchová
Rakovina je krutý nepřítel. Své o tom věděla i herečka Hana Maciuchová, která si zákeřnou nemocí prošla hned dvakrát. Ten poslední boj ale prohrála. Rakovina Maciuchovou pronásledovala takřka celý život. Zhoubnou nemocí trpěla její maminka a podlehla jí životní láska Maciuchové Jiří Adamíra (†67). Kvůli rakovině přišla i o kamaráda Bořivoje Navrátila (†78).

Hana Maciuchová se s nemocí musela poprvé vypořádat v roce 2017. Tehdy se náhle stáhla do ústraní, když opustila roli Miriam Hejlové v seriálu Ulice i divadelní prkna. Nikdo tehdy vlastně netušil, co se děje, a pravda vyšla najevo až později. Bojovala s nádorem prsu.

Stejnou chorobou už mimochodem v minulosti trpěla její maminka. „Měla jsem nádor prsu jako před lety maminka, která nad nemocí zvítězila,“ přiznala Maciuchová v roce 2017. Tehdy nemoc porazila také a doufala, že už se jí nikdy nevrátí. Opak byl ale pravdou.

Ztratila partnera i kamaráda

Se zákeřnou nemocí se vlastně setkávala celý svůj život. Už v roce 1993 jí rakovina vzala milovaného partnera Jiřího Adamíru (†67), který zemřel na rakovinu páteře. Maciuchová to tehdy nesla velice těžce, i tak to ale zvládla překonat.

Osud jí ale nadělil další ránu. V roce 2010 onemocněl rakovinou i kamarád a kolega Maciuchové Bořivoj Navrátil (†78), se kterým působila v nekonečném seriálu Ulice. Herec trpěl rakovinou tlustého střeva. „Bořku, držíme ti palce a přejeme brzké uzdravení,“ vzkázala Maciuchová kolegovi během děkovného proslovu poté, co zvítězila v anketě Anno. Přání ale zůstalo nevyslyšeno.

Zhoubná nemoc tak nejenže připravila Maciuchovou o život, ale celý život jí přidělávala starosti a vlastně se stala jejím prokletím.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy