Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Prokletá rodina: Bratrance Ctirada Vitáska, policistu Reného, zastřelili samopalem

Prokletá rodina: Bratrance Ctirada Vitáska, policistu Reného, zastřelili samopalem
Zdroj: Facebook/Události Ostrava
+ Dalších 10 fotografií
krveprolití
Obyvatelé Háje na Opavsku, odkud pochází rodina dvaačtyřicetiletého střelce Ctirada Vitáska, jsou zděšení. Podle jejich slov je rodina Vitáskova prokletá. Nejedná se totiž o první střelbu, která se v rodině neobešla bez smrtelné oběti.

V úterý ráno došlo ve Fakultní nemocnici v Ostravě k šílenému masakru. Panika propukla, když dvaačtyřicetiletý Ctirad Vitásek vytáhl v čekárně traumatologie nelegálně drženou zbraň a začal střílet do přítomných. Stavební technik má na svědomí šest nevinných životů, další bojuje o přežití v kritickém stavu. Nakonec pachatel zastřelil i sebe a zanechal za sebou rodinu, která bude trpět namísto něj.

Jeho rodina pochází z malé obce Háje ve Slezsku a právě tam zůstali místní obyvatelé v šoku. Na celou situaci reagují větami typu: "Ta rodina je snad prokletá. Je mi jich líto. Je to nepochopitelná tragédie. To si nezaslouží." Místní tak reagují, protože se jedná už o druhou krvavou střelbu v rodině Vitáskových.

Ctiradův bratranec se stal obětí při střelbě v roce 1998. Tehdy sedmadvacetiletého policistu Reného Vitáska chladnokrevně popravili lupiči, kteří se chystali vyloupit poštu na Opavsku mezi Dobroslavicemi a Chabičovem.

"Vloni to bylo 20 let, jsme tady na něj vzpomínali. Samopalem ho tehdy ti lotři zastřelili, když je chtěl zkontrolovat. To byl, myslím, bratranec toho Ctirada, co teď střílel v té nemocnici. Nedokážeme pochopit, proč to udělal, asi byl nemocný, je to hrůza," reagovali lidé z Hájů ve Slezsku pro Právo.

"Rodinu samozřejmě znám, ale střelce až tak dobře ne. Byl to mladší ročník, než jsem já. Nechci teď spekulovat, co ho k tomu hroznému činu vedlo. Myslím, že později pravda vyplave na povrch, jsme malá obec," uvedl starosta Hájů ve Slezsku Karel Pacovský.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy