Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Prokletá kapela: Její původní členové umírají jak na běžícím páse

Zdroj: Facebook
Tvořili jádro původní Prouzy, teď jsou oba po smrti. Ani ne rok před smrtí Tomáše Hampela opustil tento svět kytarista Dušan Helštýn. V úspěšném a na svou dobu hodně neotřelém klipu Na venku, který točil David Ondříček, se objevili oba dva.

V porevolučních letech to byla jedna z nejposloucha­nějších hudebních skupin a píseň Na venku se stala hitem. Kapelu Prouza znal v 90. letech každý. Jejím původním zpěvákem byl Tomáš Hampe a původním kytaristou Dušan Helštýn.

Tomáš nejenom zpíval, ale také psal texty a mnoho fanoušků považuje období Prouzy z doby 1989 až 1994 za jednoznačně nejlepší a nepřekonatelné. Kapele v té době vyšla dvě skvělá, dodnes hudebními fajnšmekry ceněná alba V otrhaném domě a Ve dne v noci. Tomáš Hampel poté Prouzu opustil, Dušan v ní setrval dlouhých 16 let.

Do hudebního nebe odešli rok po sobě. Dušan Helštýn zemřel 20. března 2017, Tomáš Hampel 22. června 2018. O jeho smrti informovala Prouza a spřátelený Priesnnitz.

Související články

Další články