Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Prokletá Aljaška: Při pádu vyhlídkového letadla zemřelo šest lidí!

Na Aljašce spadlo vyhlídkové letadlo, šest lidí zemřelo.
Zdroj: Profimedia
Havárie letadla

Šest lidí zemřelo ve čtvrtek při havárii malého letadla na jihovýchodě Aljašky. Šlo o vyhlídkový let, pět z obětí byli turisté, kteří do této části Spojených států připluli na výletní lodi, napsala agentura AP.

Nehoda se stala v rezervaci Misty Fjords National Monument nedaleko města Ketchikan. Odkud cestující v letadle pocházeli, místní úřady nezveřejnily. Na Aljašku přijeli výletní lodí Nieuw Amsterdam, která patří společnosti Holland America Line.

Lidé si platí vyhlídkové lety

AP uvádí, že Ketchikan je oblíbenou zastávkou výletních lodí, turisté odtamtud podnikají různé výlety. Často si platí vyhlídkové lety v malých letadlech do přírodní rezervace Misty Fjords National Monumet, kde si mohou prohlédnout krásy divočiny, včetně údolí zformovaných ledovci, zasněžených vrcholků hor nebo jezer. Nehodu budou vyšetřovat experti z amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Na Aljašce letos zemřel nejbohatší Čech

Na Aljašce letos koncem března při havárii vrtulníku zahynul většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé. Skupina se věnovala heliskiingu, což je extrémní sport, při němž jsou jezdci na lyžích nebo snowboardu vysazováni z vrtulníku do volného terénu.

Související články

Další články