Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Projev premiéra Babiše: Krize nehrozí, do krajiny vracíme vodu, vše bude skvělé

Zdroj: Reprofoto ČT
+ Další fotografie
novoroční projev
Premiér České republiky Andrej Babiš v novoročním projevu hlavně uklidňoval veřejnost, že krize nebude a vše bude (nebo již je) skvělé. Babiš se vymezil proti lidem, kteří mají tendenci jiné strašit. V některých směrech jsme na tom podle Babiše stejně jako Belgie. A do krajiny vracíme vodu, protože voda a školství jsou základ společnosti.

Premiér Andrej Babiš (65) se rozhodl, že veřejnost nebude strašit. Raději hovořil o tom, jak se České republice daří a že vlastně téměř vše je skvělé. Nebo v brzké budoucnosti bude.

„Často slyšíte v médiích, že se ochlazuje světová ekonomika, že přijdou horší časy, že všechny plány nezvládneme. Pořád se tím někdo snaží strašit. Nebojte se, nemáme se čeho bát, čeká nás skvělé období,“ uvedl při novoročním projevu Babiš.

„Dokážeme se radovat z toho, že se nám tak daří?“ Položil si Babiš před diváky řečnickou otázku. „Ano, České republice se daří. Opravdu daří. Naše země prožívá jedno z nejúspěšnějších a nejšťastnějších období své novodobé historie,“ odpověděl si premiér.

Jako Belgie

„Po sedmnácti letech nám agentura Moody’s zvedla rating nejvýš v historii. Na úroveň Belgie. Díky vládním reformám a veřejným financím. V hrubém domácím produktu na hlavu jsme lepší než Portugalsko a Řecko. A předehnali jsme i Španělsko,“ pochvaloval si muž, proti kterému se na podzim v Praze a jiných městech masově demonstrovalo. „Rosteme. Bohatneme. Víc než většina zemí eurozóny a Evropské unie,“ tvrdil Babiš divákům, kteří jeho proslov sledovali.

Jsme malý národ

Babiš také poznamenal, že základem státu je kvalitní školství. „Školství je naše dlouhodobá priorita. Jak říkal Alois Rašín, jsme malý národ, a proto musíme usilovat o to, abychom měli co nejvíce vzdělaných lidí,“ hovořil Babiš. Premiér několikrát použil spojení „náš národ“, ačkoliv pochází ze Slovenska. Ale z jeho proslovu se dá vypozorovat, že se již plně identifikoval s českým národem.

„Nadále počítáme s růstem důchodů a platů i v budoucnu. Máme výhled na rok 2021 a rozpočet bude prorůstový. Samozřejmě investujeme do armády. Já už nechci jezdit k vojákům, říkat jim, jak jsme na ně hrdí, a zároveň sledovat, jak létají v těch starých ruských strojích,“ slíbil premiér.

Voda bude

Kromě školství je pro Babiše důležitá voda. Babiš se pochlubil, že jeho vláda do krajiny vrací rybníky. „Hlavní je ale pro nás boj se suchem. Voda je prostě základ života. Proto jí vracíme znovu do krajiny, obnovili jsme stovky rybníků i tůní, zajistili jsme stovkám tisíc našich občanů kvalitní pitnou vodu,“ připomněl Babiš.

Projev byl velmi pozitivní až prosluněný. Andrej Babiš se zaměřil hlavně na úspěchy a sliby do budoucna. Celý projev premiéra ČR najdete například na jeho facebookových stránkách.

Související články

Další články