Co by člověk neudělal pro pořízení dobré fotky? Kupujeme nejmodernější vybavení, selfie tyče, hledáme nejlepší místa, odkud zachytit moment, který je pro nás nějakým způsobem významný, abychom jej mohli sdílet s ostatními.

Projekt Run the world je dokument z pěti evropských měst, který sdružuje místní fotografy zachycující metropole tak trochu jiným způsobem. Na videu můžete vidět fotografy, kteří po lešení vyšplhali až na samý vrchol Národního muzea! Pravděpodobně nic pro slabší povahy nebo lidi se strachem z výšek!

Pro tyhle kluky zřejmě dost vysoko není dost vysoko, a tak lešení kompletně pokořili. Jejich nadšení po zdolání cíle je dost nakažlivé a možná budete mít chuť hned vyběhnout na Václavák a zkusit to také. Z bezpečnostních a jiných důvodů to však zásadně nedoporučujeme, pokud tedy nejste zrovna profík, který je součástí tohoto projektu.

Praha, Berlín, Amsterdam, Bratislava, Vídeň, fotografie a videa z těchto měst na vás v rámci tohoto projektu čekají. Taky už se nemůžete dočkat, jak tohle dopadne?