Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Projekt NOVÁ SPARTA pomalu končí. Po fiasku v Evropské lize začne trenér Stramaccioni kádr rozpouštět

Andrea Stramaccioni ve Spartě zatím nic pozitivního nepředvedl.
Zdroj: profimedia.cz
Italský trenér Andrea Stramaccioni Spartu do Evropské ligy nedovedl a hned na začátku svého angažmá v Praze čelí obrovské krizi. Hráčů je na domácí soutěže moc. Přišly drahé hvězdy. Stramaccioni začne po dohodě s Danielem Křetínským kádr zase pomalu ztenčovat.

Sparta Praha prohrála s Crvenou zvezdou Bělehrad i doma a vypadla z Evropské ligy. Od začátku sezony je jasné, že slavný klub bude bez pohárové Evropy. Spartu nyní čeká těžké období. Projekt NOVÁ SPARTA vlastně končí dříve, než pořádně začal.

Do Sparty přišlo obrovské množství zahraničních hvězd. Nebo v mnoha případech jde spíše o hvězdičky, které do Prahy přišly dokopat kariéru. Nicméně kádr byl vybudován tak, že se bude hrát Evropská liga. Ale Sparta v Evropě končí a hráčů je najednou moc. Stramaccioni po zápase s Bělehradem novinářům sdělil, že po dohodě s majitelem klubu Křetínským část hráčů odejde na hostování.

Je velkou otázkou, zda by na hostování neměl odejít také italský trenér. Stramaccioni zatím nedokázal týmu vtisknout žádnou tvář. Chybí koncepce. „Nevěděli jsme, co máme hrát,“ uvede po utkání v Bělehradě zoufalý kapitán Mareček a nedělá si legraci.

Stramaccioni jeden týden řekne, že Václav Kadlec na to nemá, je zcela z formy, a do Bělehradu ho ani nevezme. O týden později toho samého Kadlece pošle do základní sestavy. A to ještě musíme uznat, že Kadlec hrál mnohem lepší zápas než útočník Janko. Ten se za celý zápas potkal s balonem asi dvakrát a dvakrát zkazil. Přesto Stramaccioni o poločase stáhne bojujícího Kadlece…

Otázkou také je, proč od začátku nehráli Rosický a Ben Chaim. Izraelský záložník má natrénováno na jeden poločas. Rosický vydrží hrát tak 30 minut. Oba jsou ale rozdílovými hráči top kvality. Rosický po 11 měsíců dlouhé pauze zase včera všechny o třídu převyšoval.

Jste v pozici Stramaccioniho, čeká vás zápas roku. Zápas, který může všechno zlomit. Ale oba své nejlepší hráče necháte sedět. A na hřiště je dáte v momentě, kdy už je zápas ztracen. Tohle bylo hodně podivné.

Ještě podivnější je pozice Davida Lafaty. Stramaccioni po zápase přizná, že Janko je z formy a v současné době na to nemá. Zápas ale začne s Lafatou na střídačce. A o poločase je stažen aktivní Kadlec, ale Janko je na letenském stadionu dál ponechán, aby se zoufale trápil…

A tak bychom mohli pokračovat. Je opravdu slovenský gólman Dúbravka lepší než Bičík s Koubkem? Je opravdu dobré, aby za Spartu v současné době hrál Mavuba, který po hřišti tahá několik kilogramů nadváhy? Opravdu patří Mareček do základu? A co když se zase zraní Rosický? Bude mít Sparta za něj špílmachra?

Nejhorší na tom je, že tyto dotazy už budou sparťanského fanouška zajímat jen ve vztahu k české lize a poháru. Sparta musí zapomenout na Arsenal, bude ji čekat výlet někam do Bruntálu. A otázkou je, kolik fanoušků bude tým Stramaccioniho dál podporovat. Včerejší zápas totiž ukázal, že důvěra fanoušků v novou cestu je otřesená. Na Stramaccioniho se pískalo a vzpomínalo se na Holoubka, jak s týmem béčkových hráčů a juniorů fascinoval Evropu.

V dalším ligovém utkání v Mladé Boleslavi se musí Sparta zvednout a ukázat nějakou tvář. Sparta prostě musí vyhrát ligu a jít přímo do Ligy mistrů. Otázkou je, zda je toho tým pod Stramaccioniho vedení schopen.

Související články

Další články