Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Program MS v hokeji: Češi začnou zase se Švédy. Kdy nás čeká derby se Slováky?

Zdroj: Martin Sekanina / CNC / Profimedia
+ Další 3 fotografie
ms v hokeji
Už osmého května startuje ve Švýcarsku další mistrovství světa v hokeji, které se odehraje v Curychu a Lausanne, kde svůj domov najde i český tým. Ten do šampionátu vstoupí stejně jako naposledy v Bratislavě proti Švédům.

Úvodní zápasy Čechů s reprezentací Tre Kronor jsou už na světových šampionátech tak trochu tradicí. Obě reprezentace na sebe v úvodu narazily i na mistrovství světa 2015 v Praze, kde se z výhry po samostatných nájezdech radovala reprezentace ze severu Evropy. Před rokem v Bratislavě ale svěřenci trenéra Miloše Říhy favorizovanému soupeři porážku oplatili a vyhráli 5:2

Tentokrát se tradiční soupeři potkají během zahajovacího dne šampionátu znovu – 8. května od 20:20 ve Vaudoise aréně v Lausanne. Češi budou v akci i v sobotu a ve stejný čas změří síly s Běloruskem.

V pondělí na Kanadu

V neděli budou mít Říhovi svěřenci volno, v pondělí je ale čeká od 16:20 další náročná zkouška v podobě Kanady, která bude ve Švýcarsku obhajovat rok staré stříbro z Bratislavy. A o dva dny později, tedy ve středu 13. 5., Češi zase od 16:20 narazí na outsidera skupiny z Velké Británie.

Večerní zápas se Slováky

Další dva dny budou čeští hokejisté sbírat síly na očekávané derby proti Slovákům, proti kterým se představí v sobotu 16. května ve večerním čase – tedy ve 20:20. O dva dny později ve stejný čas na Říhův tým čeká Dánsko a pouť základní skupinou Češi zakončí v úterý 19. května v utkání s Německem (16:20), které bylo loňským čtvrtfinálovým soupeřem Voráčka a spol. Čtvrtfinálové zápasy se hrají ve čtvrtek, semifinále v sobotu a boje o medaile v neděli v Curychu.

Lístky stále jsou

Organizátoři šampionátu už spustili předprodej vstupenek na jednotlivé zápasy A o lístky na duely českého týmu je zájem. K dostání už nejsou vstupenky na zápasy se Švédy, Kanaďany ani Slováky, zato na duely proti Bělorusku, Velké Británii, Dánsku i Německu se lístky na webu ticketcorner.ch stále prodávají.

Související články

Další články