Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Profesorka nakažená koronavirem zkolabovala při online výuce: Zemřela studentům před očima

Profesorka nakažená koronavirem zkolabovala při online výuce: Zemřela studentům před očima
Zdroj: eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
noční můra
Nákaze koronavirem podlehla teprve 46letá profesorka z Argentiny Paola de Simone. Několik týdnů se potýkala s těžším průběhem onemocnění covid-19 a při jedné ze svých online hodin zemřela svým studentům přímo před očima. Informovala o tom Universidad Argentina de la Empresa (UADE) v Buenos Aires, kde učila.

Paola de Simone učila na univerzitě v Oddělení vlády a mezinárodních vztahů a 28. srpna na svém Twitteru sdílela informaci, že byla pozitivně testována na koronavirus už před čtyřmi týdny, ale stále se nezbavila příznaků onemocnění covid-19. "Je to velmi složité. Už jsou to čtyři týdny a pořád ty symptomy neodezněly," napsala profesorka podle webu LadBible.com.

Ve středu 2. září, když zrovna měla online hodinu se svými studenty, zkolabovala přímo před jejich zraky. Studenti se jí ptali na adresu, aby mohli zavolat záchranku. Nemohla dýchat a vysoukala ze sebe pouhé: "Nemůžu..." a poté omdlela. Video pak bylo na žádost profesorčiny rodiny smazáno. Zanechala po sobě manžela a dcerku.

Zdrcení kolegové na univerzitě

Univerzita UADE o její smrti informovala a v prohlášení píší, že jsou z toho velmi smutní. "Paola byla vášnivá a oddaná učitelka a skvělá osoba," napsal Facundo Cruz, akademický koordinátor na UADE, na svůj Twitter. "Paola de Simone zemřela. Několik let byla mou učitelkou, v současné době kolegyní, ale hlavně kamarádkou," pokračoval příspěvek. Paolu popsal jako úžasnou osobu a skvělou učitelku a politoložku.

"Mohli jste s ní mluvit o jakémkoliv politickém problému nebo o těch nejnebezpečnějších mezinárodních konfliktech a vždy věděla, o čem je řeč. Se vším si poradila, vždy s úsměvem. Tentokrát se to nepodařilo. Budeš nám chybět, Pao. Hodně. Sbohem," zakončil příspěvek Cruz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy