Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Producent Jiří Jurtin (†46) spáchal sebevraždu. Dlužil stovky milionů, předávkoval se v autě

Jiří Jurtin byl filmový producent.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
úmrtí

Bývalá hvězda filmového producentského prostředí Jiří Jurtin (†46), muž s velmi kontroverzní pověstí, je po smrti. Podle informací tří zdrojů pro eXtra.cz spáchal v pátek sebevraždu. Měl se předávkovat inzulínem a dalšími léky. Zprávu nepřímo potvrdila i jeho bývalá manželka. „Nechci se k tomu vyjadřovat, jde o rodinnou záležitost,“ sdělila nám a poděkovala za kondolenci.

Jiří Jurtin: Sebevražda inzulínem a prášky

Producent Jiří Jurtin, který stál například za filmy Lída Baarová, Bestiář, Bony a klid 2, Babovřesky, Kameňák 4, Czech Made Man nebo Hranaři a zkrachovalým muzikálem Tři oříšky pro Popelku, je po smrti.

Redakci eXtra.cz to sdělily tři na sobě nezávislé zdroje a de facto nepřímo i bývalá manželka, se kterou má dítě.

„Jiří Jurtin se v pátek zabil. Bylo to v autě v Hrabalově Kersku, kde poslední dva roky bydlel,“ uvedly naše zdroje. Jeden z nich navíc hovoří o tom, že se u těla našly i známky požití většího množství medikamentů. Jako silný diabetik se měl předávkovat inzulínem a dalšími prášky. Vedle sebe navíc měl mít střelnou zbraň.

„Měl obrovské dluhy a nebyla z toho cesta ven. Taky měl neuvěřitelně těžkou cukrovku a s tím související obrovské zdravotní potíže,“ doplnil pro náš web jeden z lidí obeznámených se situací.

Na své ošemetné zdraví a problémy s cukrovkou si ostatně Jurtin před časem stěžoval i přímo redaktorovi eXtra.cz.

Dlužil stovky milionů

Informace se v pondělí večer rychle začala šířit českým showbyznysem, a to právě proto, že Jiří Jurtin přes svou zkrachovalou firmu NOGUP agency s. r. o. dlužil různým lidem v branži dohromady stovky milionů korun.

Mezi věřiteli byli například i Milan Šteindler, Karel Heřmánek, Jana Švandová, Václav Vydra a mnozí další. „Pro všechny byla záhada, kam tak obrovské částky zmizely. Nikdo neví, kam šly,“ přidává zdroj.

Deník Blesk psal v lednu 2020 o 160 milionech korun, podle našich zpráv jde nyní už ale o podstatně vyšší cifru.

Exmanželka smrt potvrdila

Redakce eXtra.cz oslovila i jeho bývalou manželku, se kterou má dítě. Ta se od něj před časem odstěhovala, o situaci je ale evidentně zevrubně informována.

Na dotaz, zda jsou informace o sebevraždě Jiřího Jurtina pravdivé, nám odpověděla následovně: „Je to rodinná záležitost, nechci se k tomu vyjadřovat. Děkuji za pochopení,“ napsala nám Denisa Jurtin, pak přidala ještě jedno poděkování, když jsme jí vyjádřili upřímnou soustrast. Tím de facto zprávy potvrdila.

Redakce eXtra.cz připravuje další informace.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy