Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Prodlužte si léto a vyrazte šnorchlovat do Egypta. Teď je na to ideální doba

Prodlužte si léto a vyrazte šnorchlovat do Egypta. Teď je na to ideální doba
Zdroj: blue style

V Rudém moři, jednom z nejkrásnějších korálových moří na světě, je pozorování rybek a především krásných barevných korálů ohromný zážitek. Život pod hladinou je tak pestrý a barevný, že na to pouhé fotky nebo vyprávění druhých nestačí. Krásy podmořského světa vám učarují a vaše dovolená v Egyptě tak bude díky tomuto úžasnému zážitku kompletní. 

„Egypt je fantastický, hezčí místo pro potápění byste hledali opravdu obtížně. Potápěči sem díky stále příjemným teplotám jezdí pozorovat mořský svět po celý rok,“ říká Ilona Topolová, tisková mluvčí CK Blue Style. Vyhlášeným střediskem je mezi potápěči díky své divoké podmořské fauně a flóře Marsa Alam, podvodní svět tu navíc mohou objevovat jak zkušení vyznavači potápění s kyslíkovým přístrojem, tak i začátečníci. I v tom je Egypt výjimečný. Třeba jen z hladiny a v malých hloubkách lze na pobřeží Rudého moře pozorovat neskutečně barevný svět, stačí vám k tomu brýle a šnorchl. Pouhých 12 km od letoviska Abu Dabbab leží korálový útes Elphinstone Reef, u něhož se zdržují velké mořské želvy a dokonce i extrémně vzácní dugongové, známí jako mořské krávy. Přitom průměrná hloubka je zde pouhých 20 metrů.  V okolí ostrova Zabargad je zase pod vodou skryto několik vraků lodí, i ty lze s odpovídajícím vybavením prozkoumat.

Šnorchlování pro všechny

Vyrazit s cestovní kanceláří do Egypta si v hojné míře oblíbily rodiny s dětmi. Mohlo by se zdát, že potápění nebude pro tuto skupinu zákazníků tou pravou zábavou, Ilona Topolová s tím ale nesouhlasí: „Šnorchlování je skvělou zábavou i pro rodiny s dětmi. V Egyptě jsou k němu výjimečné podmínky zejména teď na podzim a také na jaře.  V létě, protože při šnorchlování trávíte většinou času na hladině, je třeba použít opravdu hodně opalovacího krému s vyšším ochranným faktorem. A v zimě je pro delší pobyt ve vodě zase potřeba neopren.“ Jako zaručený tip na šnorchlování s dětmi doporučuje výlet na exotický ostrov Giftun, jehož pláže prý v mnohém připomínají karibik. Dobře dosažitelný je z letoviska Makadi Bay, které leží pouhých 35 km od Hurghady. I ta patří k potápěči vyhledávaným destinacím. „Egypt je destinace v tomto období opravdu vyhledávaná, my jsme ale na zájem klientů připraveni, a to dokonce se super last minutovou cenovou nabídkou.“ dodává Topolová z CK Blue Style. Tip: Hotel AMC Royal Hotel & Spa

Hotel se nachází pouhých 17 km od letiště v Hurghadě. Má krásnou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře a pokud si budete chtít odpočinout od šnorchlování, jsou zde i ideální podmínky pro kitesurfing. Vše potřebné pro jízdu na mořské hladině dostanete v hotelu, všem našim klientům, tedy z CK Blue Style, navíc nabízíme slevu 10% na kurz, kde vás tento úžasný sport naučí.  


Související články

Další články