Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Prodloužený pobyt za mřížemi? Pro Davida Ratha chtějí vyšší trest a propadnutí majetku

Zdroj: profimedia
+ Dalších 10 fotografií
soud
Bývalý politik David Rath (54) v říjnu nastoupil do vězení, kde si má odsedět sedm let. Státní zástupce Jiří Pražák ale Krajskému soudu v Praze ve středu navrhl, aby byl Rathovi za přijímání úplatků za zmanipulované veřejné zakázky Středočeského kraje a krajských nemocnic trest odnětí svobody zvýšen na nejméně devět a půl roku. Navrhl také propadnutí jeho majetku.

Společně s Davidem Rathem byli obžalováni Kateřina Kottová, bývalá ředitelka kladenské nemocnice, a její manžel Petr Kott. Pro ty žalobce požaduje osm a půl roku vězení. Za přijímání úplatků a manipulaci s tendry v první části kauzy byla trojice soudem poslána za mříže, všichni ale vinu popírají.

Jiří Pražák požaduje pro všechny obžalované přísnější tresty, mimo jiné ale požaduje, aby soud nechal Rathovi i manželům Kottovým propadnout celý majetek a aby jim byly uloženy zákazy činnosti.

Spisy hovoří o tom, že se obžalovaní dopustili trestných činů přijetí úplatku, podplácení či zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Rath společně s Kottovými měl domlouvat úplatky za zmanipulování tendrů za stovky milionů korun na nákup sanitek pro středočeskou záchrannou službu, rekonstrukci pavilonu kolínské nemocnice, stavbu pavilonů v mladoboleslavské nemocnici a také přestavbu části kladenské nemocnice.

Mohlo by vás zajímat

Další články