Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Prodloužený apríl: Meteoroložka Honsová prozradila, co nás čeká v příštích dnech

(ilustrační foto)
Zdroj: Pixabay
POČASÍ

V posledních dnech počasí v České republice připomíná apríl, který bude pokračovat i v příštích dnech. V pátek se mohou ojediněle objevit přízemní mrazíky a o víkendu se teploty nepřehoupnou přes 17 °C, uvedla pro eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že zkraje příštího týdne se můžeme těšit až na 22 °C.

Do Česka bude i nadále proudit chladný a vlhký vzduch od západu, který o víkendu nepustí odpolední teploty přes 17 °C a i nadále bude přinášet na většinu území přeháňky, ojediněle i bouřky. Přechodně bude zesilovat i mírný jihozápadní vítr – jeho nárazy se zastaví kolem 55 km/h,“ uvedla pro eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová a doplnila, že současné podprůměrné teploty – v porovnání s normálem až o 5 °C – a přeháňky budou v Česku nejméně do konce května.

Počasí na příští dny dle meteoroložky Honsové

Pátek

V pátek bude zpočátku dne jasno až polojasno. Během dne oblačno až zataženo a místy s přeháňkami nebo deštěm. Ranní teploty 6 až 2 °C, ojediněle přízemní mrazíky. Denní teploty 14 až 18 °C.

Sobota

V sobotu bude oblačno až zataženo, zejména zpočátku dne s přeháňkami nebo deštěm. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 13 až 17 °C.

Neděle

V neděli bude oblačno až polojasno, během dne na většině území s přeháňkami. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 13 až 17 °C.

Pondělí

V pondělí bude jasno až polojasno, odpoledne od západu přibývání oblačnosti s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle bouřky. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

Úterý

V úterý bude zataženo až oblačno s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle bouřky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 14 až 18 °C, na východě až 20 °C.

Středa

Ve středu bude oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 14 až 18 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy