Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Prodloužené vánoční prázdniny? Vláda možná pošle žáky domů dříve

Prodloužené vánoční prázdniny? Vláda možná pošle žáky domů dříve
Zdroj: Pixabay
další změna
Vypadá to, že se děti ze škol vrátí domu ještě dříve, než bylo vůbec v plánu. Vláda totiž prý zvažuje, že se začátek vánočních prázdnin posune a žáci budou doma už od pátku 18. prosince místo od úterý 22. prosince. Jejich konec by se nezměnil.

Vláda chce zkrátit výuku o dva pracovní dny hlavně kvůli riziku při růstu počtu nakažených. "Je to rozumný nápad," uvedl pro Právo předseda vlády Andrej Babiš Potvrdil to webu i ministr zdravotnictví Jan Blatný. Ministr školství Robert Plaga celou situaci zváží a s konečným rozhodnutím přijde v pondělí.

Vánoční prázdniny by tedy mohly začít už v pátek 18. prosince a skončit podle plánu 3. ledna. Ředitelé škol však musí vyčkat na rozhodnutí ministra Plagy, neboť vyčerpali část ředitelského volna. Z pěti dnů, které mohou v průběhu roku dát, jim moc nezbývá. Podobně rozhodoval Plaga i před státními svátky 28. října a 17. listopadu.

První, druhé a deváté třídy základních škol dochází na výuku prezenčně. Žáci třetí až osmé třídy se střídají po týdnech na distanční a prezenční výuce. Ti na distanční výuce budou už před Vánoci doma v každém případě.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy