Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Prodavačky v českém Lidlu se nakazily koronavirem: Provozovny dál fungují

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
nákaza
Na dvou pobočkách prodejen Lidlu se nakazili zaměstnanci. Serveru TN.cz to potvrdila mluvčí firmy. Jedná se o prodejny v Roudnici nad Labem a v Praze 4 v ulici V Štíhlách. V obou případech se jedná o prodavačky, které se pravděpodobně nakazily v rodině.

Obě nakažené zaměstnankyně včas upozornily vedení prodejny. Pracovnice z pražské prodejny byla naposledy v práci 11. března. Z preventivních důvodů zůstali v karanténě její čtyři kolegové. Mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá uvedla, že podle hygienické stanice byla preventivní opatření v prodejně dostačující.

Prodejny byly vydezinfikované

Prodejna byla důkladně vydezinfikována a pokračuje ve svém provozu. „O situaci také samozřejmě obratem informujeme vedení městské části Prahy 4. Hygienická stanice shledala naši prodejnu v pořádku a bez jakéhokoliv dalšího rizika pro její zaměstnance i zákazníky. Rádi bychom všechny ubezpečili, že činíme vše, co je v našich silách, abychom zabezpečili provoz naší prodejny a zdraví všech našich zaměstnanců i zákazníků,“ uvedla mluvčí.

Riziko nákazy prý nehrozí

Koronavirem se nakazila i zaměstnankyně prodejny v Roudnici nad Labem. Ta byla podle Holé naposledy v práci 23. března, prý nejevila žádné příznaky. "Po celý předchozí týden také nosila roušku a rukavice. Pravděpodobně se nakazila v rodině,“ uvedla pro Litoměřický deník mluvčí.

V Lidlu stejně jako v ostatních prodejnách platí už více než dva týdny povinnost nosit roušky a ochranné rukavice. V některých prodejnách byla nainstalována u pokladen plexiskla a na zemi jsou vyznačeny rozestupy, které by měli zákazníci mezi sebou dodržovat.

Situaci kolem koronaviru sledujeme ONLINE.

Související články

Další články