Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Prodavačkám Lidlu se blýská na lepší časy: Nástupní mzdu zvýšíme na 28 tisíc, slibuje řetězec!

Lidl zvyšuje mzdy prodavačkám a pokladním.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Konečně něco, za co si Lidl nevyslouží kritiku, ale pochvalu. Společnost plánuje do tří let přijmout až tři tisíce nových zaměstnanců, které láká na vyšší mzdy. Nástupní platy prodavaček a pokladních budou nyní činit 28 tisíc korun hrubého.

Nástupní plat pokladních a prodavaček v Lidlu bude činit 28 tisíc korun hrubého. Obchodní řetězec navíc slibuje, že po dvou odpracovaných letech se jim na výplatních páskách objeví přes 30 tisíc hrubého.

„Již dnes zaměstnáváme více než deset tisíc zaměstnanců a v následujících třech letech počítáme s tím, že nabídneme práci dalším přibližně dvěma tisícům lidí,“ uvedl ředitel českého Lidlu Pavel Stratil.

Nová nástupní mzda platí při úvazku čtyřicet hodin týdně a pro celé Česko. Jenom v Praze a přilehlém okolí zůstává vyšší, a to 29 143 korun. Mzdy se tak navýší o 20 procent a společnost počítá i s nárůstem mezd stávajících zaměstnanců na uvedených pozicích.

Související články

Další články