Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Procházka jel bomby v UFC, jeho rodná vesnice u plátna: Takhle explodovaly po senzační výhře Hostěradice

Radost obyvatel Hostěradic po vítězství Jiřího Procházky nad Gloverem Teixeirou.
Zdroj: Se souhlasem Radky Švédové/Jiřího Procházky/koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 19 fotografií
MMA

Jak moc velkou událostí byla výhra Jiřího Procházky nad Gloverem Teixeirou? Na to odpovídá video z Hostěradic, ze kterých český samuraj pochází. To zachytilo, jak lidé z obce o 1600 obyvatelích doslova explodovali radostí poté, co Procházka svého soupeře senzačně "uškrtil". Dle záběrů z TikToku duel na venkovním plátně v Hostěradicích sledovaly možná i stovky fanoušků.

Obvykle by lidé o víkendu v 6 ráno byli ještě v hlubokém spánku, o uplynulé neděli to ale na mnoha místech neplatilo. V tu chvíli totiž v Singapuru začal dlouho očekávaný titulový duel Jiřího Procházky s šampionem Gloverem Teixeirou. Řada fanoušků si tak musela přivstat, což platilo i v Hostěradicích, rodném domově českého samuraje.

Tamní obyvatelé se v brzkých ranních hodinách sešli před obřím plátnem, na kterém se bitva promítala. A že Procházka má v obci plno fanoušků, bylo patrné z videa umístěného na TikToku. To zachytilo desítky a dost možná i stovky diváků, kteří přišli vyjádřit podporu českému samurajovi. A ten je za to odměnil famózním výkonem a senzační výhrou.

Výbuch emocí

V momentě, kdy Procházka svého soupeře "uškrtil" a Teixeira odklepal, dav diváků doslova explodoval. Lidé začali vyskakovat radostí na lavice i stoly, bouchali bublinky, připíjeli si. Zkrátka byly to oslavy se vším všudy. Řada fanoušků se přitom ještě dlouho poté chytala za hlavu. Nemohli uvěřit tomu, co Procházka předvedl a hlavně dokázal.

Jako první Čech totiž dokázal získat titul v prestižní organizaci UFC. Procházka se tak stal králem polotěžké váhy, což je obrovským úspěchem jak pro něj, tak Hostěradice i celé Česko, které se rázem dostalo do povědomí světa bojového sportu. "Tenhle duel zapsal Česko na mapu MMA, už jen tím, že se česká vlajka objeví na páse UFC," řekl pro eXtra.cz trenér André Reinders.


Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy