Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Proč Vémola po nakládačce nepodal ruku Kinclovi? Po týdnech mlčení promluvil a odhalil chybu svých trenéru

Karlos prakticky neviděl na cestu
Zdroj: Renata Bušková/eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
vyjádření

Zápasník Karlos Vémola se poprvé veřejně vyjádřil k zápasu s Patrikem Kinclem, ze kterého odešel jako poražený. Mimo jiné objasnil důvody svého nesportovního chování, kvůli kterému následně čelil ohromné kritice společnosti. Proč nepodal svému soupeři po souboji ruku? “Byla to velká chyba, ruku jsem mu měl podat," přiznal v podcastu fightcast.one. Po celou dobu prý byl přesvědčený o tom, že vyhrává, v čemž ho utvrzovali i trenéři. Dočkal se od nich omluvy. 

Zápas Karlose "Terminátora" Vémoly a Patrika "Inspektora" Kincla na několik měsíců ovládl celé Česko. Dlouho očekávanému odvetnému boji o titul totiž předcházelo několikaměsíční promo ze strany organizátorů Oktagonu, ale téma neutichlo ani nyní, když už duel zná svého jasného vítěze.

Zájem veřejnosti vzbudil samozřejmě vítěz Patrik Kincl, ale ještě větší debaty a diskuze vyvolal právě poražený Karlos Vémola. Ten prožil po zápasu těžké chvíle - nejen, že se musel smířit s porážkou, ale také s ohromnou kritikou. Ta byla všudypřítomná a zápasník se jí mohl jen stěží vyhnout. Hejty se objevovaly nejen pod Karlosovými příspěvky na sociálních sítích, ale také pod příspěvky jeho ženy Lely a téměř po celém českém internetu. Jak jsme již psali, Vémola se stal po prohře terčem vtipů.

Čelil kritice za nesportovní chování

Jednou z věcí, která byla Karlosovi ostře vytýkána, bylo jeho nesportovní chování. Jak je zvykem, soupeři si po duelu podají ruce, ale v případě Vémoly a Kincla se tak nestalo. Karlos se ihned po verdiktu rozhodčích sbalil a odešel z klece. Nyní své jednání objasnil v podcastu fightcast.one, kde se veřejně vůbec poprvé k celému zápasu vyjádřil.

Proč Kinclovi nepodal ruku? “Byla to velká chyba, ruku jsem mu měl podat. Ale v takhle vyhroceným zápase, pro mě i v tom šoku, to bylo poslední, na co jsem myslel,” řekl na úvod. Velmi dobře si uvědomuje, že udělal chybu.

Karlos si myslel, že vyhrává

Za nesportovním chováním stojí i fakt, že Karlos si po celou dobu pěti kolového zápasu myslel, že vyhrává. Když posléze rozhodčí zvedli vítěznou ruku právě Kinclovi, Karlos byl doslova šokován. O to spíše, že rozhodnutí mluvilo jednoznačně ve prospěch Kincla - 5:0, tedy tak, že Karlos nedominoval ani v jednom kole. "Prohru jsem fakt nečekal, ani moji trenéři. Když to skončilo 5:0 na body, byl jsem fakt v šoku. Neměl jsem to nechávat na rozhodčích, měl jsem to fakt ukončit,” dodal Karlos v podcastu.

V domnění, že vyhrává, Karlose navíc mezi jednotlivými koly utvrzovali i jeho trenéři - ti se mu posléze omluvili. "Každá prohra samozřejmě mrzí, ale pro mě bylo nejtěžší to, že se mi omluvili moji dva trenéři z Anglie. To se dosud nikdy nestalo, nečekal jsem to," říká Karlos.

Zápas mohl dopadnout jinak

Karlos se mimo jiné nechal slyšet, že pokud by věděl, že prohrává, zvolil by jinou taktiku a mohl zápas otočit ve svůj prospěch. "Lidi, co mě znají, tak vědí, že jsem srdcař. Kdybych věděl v tom 4. kole, že prohrávám, tak do toho 5. kola vtrhnu a nechám se klidně knockoutovat,” říká zpětně.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy