Podle informací deníku Aha! totiž dostaly finalistky k podepsání drsnou smlouvu na pět let, kvůli které by přišly až o 70 % svých výdělků. Pravě proto dívky, které už měly rozjednané kšefty jinde, rychle vycouvaly. Což znamená, že velká část soutěžících se raději rozhodla prorazit na vlastní pěst. A možná právě ony mohly být ty zajímavé tváře, které v celém klání tak zoufale chyběly.

„Ano, je to pravda. Tím se selekce do finálové desítky zúžila. Letošní finalistky jsou ty, které byly ochotny tuto smlouvu podepsat. Neměly co ztratit, většina z nich ani žádné modelingové zkušenosti neměla,“ přiznala deníku Aha! jedna z letošních finalistek.

Přitom ještě minulé finalistky měly smlouvu na dva roky, nikoliv na pět, jak je tomu letos. Prý se dokonce některým i ulevilo, když zjistily, že nevyhrály.

Majitelka České Miss Marcela Krplová ale tvrdí něco jiného.

„Ve smlouvě je ustanovení ve věci výše provize deklarováno jako smluvní. Nejvyšší provize, kterou jsme vítězkám ročníku 2015 účtovali, byla ve výši 25 %. Průměrná výše provize je naprosto běžná. Částka 70 % je ve smlouvě uvedena pouze pro případ sporů, poškození partnerského plnění, kdy pro určitost smlouvy je nutno částku přesně pojmenovat. Bez takového pojmenování se smlouva stává neurčitou, tedy neplatnou,“ vysvětluje.

Takové smlouvě ještě minulý rok unikla naše „stará“ Miss Nikol Švantnerová. Starou smlouvu bez těchto nových podmínek podepsala v semifinálovém kole. Po korunovaci za ní přišli se smlouvou novou, kterou odmítla podepsat.