Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Proč tohle nemůže fungovat v České republice? Geniální nápad chrání USA před suchem!

V americké Kalifornii přišli na geniální a přitom levný způsob, jak se jednou provždy vypořádat se suchem! Kdy tohle řešení dorazí i k nám?

Vodní nádrže s pitnou vodou v okolí metropole Los Angeles zaplavila vrstva černých míčků. To je celý trik Američanů. Jednoduché, že? Jenže díky tomuto kreativnímu řešení se zabrání tvorbě sinic, změně chloru na karcinogenní látky a díky zastínění a odrazu paprsků se rovněž zmenší výpar až o 90 %.

Američané předpokládají, že ročně zachrání 11,3 milionu hektolitrů vody a navíc ušetří v přepočtu 6,2 miliardy korun na samotném čištění nádrží.

„Uprostřed kalifornského rekordního sucha to chce odvahu a vynalézavost, abychom maximalizovali ochranu vody. Řešení LADWP je ukázkou kreativního myšlení, které se od nás vyžaduje,“ uvedl starosta Garcetti, který se sypání míčků sám zúčastnil.

Balonky jsou navíc vyrobeny ze stejného materiálu jako americké nádoby na mléko, a tak je jisté, že samy nebudou do okolí vypouštět žádné chemikálie.

Líbilo by se vám takové řešení sucha i v České republice?

Související články

Další články