Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Proč tam nejsou černoši? Karla zkritizovala seriál Chernobyl, dostala NAKLÁDAČKU

Zdroj: csfd
+ Dalších 34 fotografií
seriál
Pětidílný seriál Chernobyl už skončil, někteří diváci si ale na něj udělali čas až teď. Minisérie se po celém světě dočkala velmi pozitivních ohlasů a i lidé, kteří se na ni původně koukat nechtěli, trendu nakonec podlehli. Něco by ale nebylo v pořádku, kdyby se nenašel jediný člověk, kterému na seriálu něco vadí. Jistá Karla Marie Sweet na Twitteru vyjádřila, že v Chernobylu měli hrát černoši. Akce vyvolává reakce a Karla za tento příspěvek dostala pořádnou sodu.

Pokud je něco velkým tématem mezi diváky seriálu Chernobyl, je to odrážení reality. Ačkoliv některé detaily byly v seriálu jinak, než v reálu, tvůrci se snažili co nejvíc držet skutečné události, která je k natočení děsivého seriálu inspirovala.

Někteří lidé ale umí využít i těch nejmenších nepřesností. Takovým člověkem je i Karla Marie Sweet. "Právě sleduji Chernobyl. Je to dobrý seriál, ale jedna věc mi vadí. Chápu, že i v reálu tehdy mohli být všichni běloši, ale také by mluvili s ukrajinským přízvukem. V seriálu je slyšet britský přízvuk. Takže, když už si tvůrci nedávají záležet na přesnosti, proč neobsadili černochy?" napsala na Twitter.

Tvůrci se vyjádřili, že řešit přízvuk je podle nich absurdní. Lidem totiž chtěli pomocí seriálu předat emoce. Na to ale Sweet zareagovala tím, že emoce umí předat i černoši. Nepočítala, že za své vyjádření schytá takovou vlnu kritiky.

Lidé důrazně upozornili na to, že v Sovětském svazu a obzvlášť v Černobylu žádní černoši nebyli. "A to je stejný důvod, proč Martina Luthera Kinga nikdy nebude hrát běloch - protože by to bylo prostě divný. King je černoch," odpověděl Karle jeden z diskutujících. Ta následně smazala všechny tweety a svůj profil uzamkla. Třeba si místo přidávání nesmyslných příspěvků šla doplnit vzdělání.

Související články

Další články