Roman Šebrle (40) patřil nejlepším sportovcům, jaké historie atletiky zná. Čekalo se, jak si poradí s přechodem za moderátorský pultík. Něco jiného je běhat a skákat před plným stadionem a něco jiného je mluvit k milionu lidí každý večer.

Ten přechod Romana hodně bolel. Veřejnost se mu smála, jazykoví experti si trhali vlasy a na Primu chodily dopisy, kdy už ten experiment s desetibojařem ve studiu skončí.

Jenže Šebrle zatnul zuby a začal se zlepšovat. Ukázalo se, že je bojovníkem a nevzdá se. Jedno se mu musí přiznat – dokázal svůj mluvený projev opravdu radikálně zlepšit.

Poslední dobou ale působí Šebrle vedle Gabriely Kratochvílové (25) zase nejistě. Zdá se, že ho něco trápí, že se nedokáže zcela soustředit na svůj výkon. A vrací se přežblebty a chyby, ačkoliv se zdálo, že tuhle etapu už má moderátor za sebou.

Roman Šebrle jako zprávař musí dobře sledovat, co se ve světě děje. Neuniklo mu tedy, že Mezinárodní atletická federace řeší obrovský skandál s dopujícími atlety.

Hovoří se o jménech 28 sportovců, kteří do sebe v letech 2005 až 2007 cpali zakázané preparáty. Jsou mezi nimi i jména, ze kterých si na zadek sedne každý fanoušek atletiky.

Jenže jména dopujících atletů se zatím daří tajit. O to více se spekuluje, kolik Čechů je na seznamu.

Roman Šebrle samozřejmě dostává dotazy, zda na tom seznamu je i on. Tvrdí, že on nedopoval a že se ho skandál nijak netýká. Odrážet podobné dotazy je ale nepříjemné.

Navíc novináři mají dobrou paměť. Na webu TN.cz si vzpomněli na případ z roku 2005. Čeští desetibojaři Tomáš Dvořák a Roman Šebrle dostali od týmového lékaře zakázanou infuzi.

Případ začala řešit antidopingová komise mezinárodní atletické federace IAAF. Nic se naštěstí neprokázalo. Šebrle získal stříbrnou medaili a slavil další velký úspěch.

Roman Šebrle doufá, že i tento dopingový skandál se mu vyhne. Že se nezařadí do dlouhého výčtu podvodníků, kteří do sebe cpali doping a lhali tak svým fanouškům.

Držíme mu palce a věříme, že vyjde čistý! Že se na něj bude vzpomínat jako na Mirka Dušína českého sportu a že zase začne předvádět obstojné výkony i na Primě.