Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Proč se v pokračování Dědictví neobjevila legendární Irenka? A další 4 věci, které jste nevěděli o tomhle filmu!

Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
Dědictví aneb Kurva se neříká je pokračování kultovního filmu od Věry Chytilové Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Tak obrovského diváckého zájmu jako první díl, se nedočkal a mnozí fanoušci si myslí, že se neměl natočit. Chyběla režisérka, Irenka, Vlastička i pštros. Co o filmu nevíte?

1. Kvůli alkoholu nebyl film skoro dotočen

Podle informací ahaonline.cz to na place moc nešlapalo. Na vině byl prý režisér Robert Sedláček. „Vždycky večer po natáčení si Sedláček dal pár skleniček, sedl do auta a jezdil po okolí. Nikdo nevěděl, kde je. A ráno se pak několikrát hledal. Když se objevil, měl kocovinu a byl na lidi ze štábu hnusný“, řekl magazínu zdroj, který byl u natáčení.

2. Proč odmítla Irenka natáčení?

Herečka Šárka Vojtková se ve filmu objevila na hranici plnoletosti jako hééérečka Irenka. Prý se jí nelíbil humbuk, jaký po filmu vznikl, a necítila se v centru pozornosti dobře. Pokračování prý odmítla kvůli tomu, že se jí nelíbil scénář. Podívejte, jak vypadá Irenka dnes.

3. Pro koně až do Prahy

Kůň Bolka Polívky se během natáčení zranil, a tak nový přijel až z Prahy. Na place mu pak museli domalovat stejné hnědé fleky.

4. Porušení předsevzetí

Ve filmu si zahrál dokonce Milan Lasica, který se dušoval, že ve filmu se už nikdy neobjeví.

5. Kde se natáčelo?

Natáčelo se ve více lokalitách. Začalo se v zámečku Skrýšov u Sedlčan, dále to bylo v Praze, v Rudné u Prahy či na zámku Karla Rodena. Scény z psychiatrické léčebny se natáčely v Kroměříži a ty ze hřbitova byly natočeny v Lulči u Vyškova.

Související články

Další články