Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Proč se Andrej Babiš neúčastnil tiskovek? Mluví k občanům v čau lidi každou neděli

Proč se Andrej Babiš neúčastnil tiskovek? Mluví k občanům v čau lidi každou neděli
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Vyjádření
Premiér Andrej Babiš už se nějaký čas neobjevoval na tiskových konferencích po vládních jednáních. V pátek objasnil, proč se jich nezúčastňoval. Podle něj není problém, že na nich chybí a bohatě mu stačí komunikace na Facebooku s názvem čau lidi.

Ve čtvrtek byla tiskovka, kde zůstal sám Adam Vojtěch se svým náměstkem Romanem Prymulou. Ministr zdravotnictví tam oznámil opatření týkající se rozvolnění zákazu pohybu osob, otevření hranic či prodloužení nouzového stavu. Přitom zpočátku byly tiskové konference plné ministrů, nechyběl vicepremiér a už vůbec ne premiér.

Čtvrtek byl velmi zásadní pro celou republiku, neboť pražský městský soud během dne oznámil, že ruší nezákonná opatření vlády o volném pohybu lidí a omezení v obchodech. Čekalo se tedy, že se premiér Babiš ukáže společně s ministry a vysvětlí, jak to bude dál. Nechali v tom Vojtěcha s Prymulou tak trochu vykoupat.

Důležitý článek

Andrej Babiš byl prakticky na každé tiskové konferenci, které se konaly vždy po jednání kabinetu. Na sociálních sítích je stále aktivní a každou neděli promlouvá nejen ke svým příznivcům, ale také ke všem obyvatelům České republiky. V posledních týdnech byl však k zastižení hlavně tam a na tiskovkách se neukázal. K tomu se vyjádřil v pátek.

Problém v obou směrech

"Když jsem tam chodil, řekli jste, že jsem populista. Když tam nechodím, zase máte problém. Já dneska na tiskovou konferenci půjdu, když vám to udělá radost," uvedl premiér pro Radiožurnál. "V neděli večer mám čau lidi, tam oslovuju občany," vysvětlil Andrej. Tam není omezován na dotazy.

"Nemusím trávit na tiskových konferencích dvě hodiny, kde jsou nekonečné dotazy, které možná jsme v minulosti zodpověděli xkrát," přiznal premiér s tím, že v rámci kabinetu se vždy jeho členové domluví, kdo se tiskovky zúčastní.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy