Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Proč potkal dětského herce Tomáše Holého (†21) takový osud? Podívejte se na jeho pohnutý příběh

+ Další 3 fotografie
Byl bezpochyby naším nejlepším dětským hercem a určitě také jedním z nejoblíbenějších. Ušaté torpédo Tomáš Holý (†21), který se stal hvězdou doslova ze dne na den, zůstane navždy zapsaný v našich srdcích jako kluk z televizních komedií, které milují diváci napříč všemi generacemi. Osud mu bohužel dopřál jen velmi krátký život.

Tomáš Holý byl náš nejtalentovanější dětský herec. Bohužel jeho život vyhasl příliš brzy a nečekaně. Jak vůbec začala slibná kariéra malého klučiny? Kdyby Tomáš Holý neměl strýčka rekvizitáře na Barrandově, asi by se k filmu nikdy nedostal.

Když totiž režisér Oldřich Lipský potřeboval do filmu Marečku, podejte mi pero obsadit roli malého klučiny, který přinese roztržitému profesorovi chemie vzkaz do vyšší třídy, tak rekvizitář nabídl svého synovce. A tak začala krátká, ale slavná a intenzivní Tomášova kariéra.

Tomáš šel pak z role do role. Mezi jeho nejslavnější patří třeba Za trnkovým keřem, Ať žijí duchové, Setkání v červenci, Pod jezevčí skálou nebo Jak vytrhnout velrybě stoličku či Jak poslat tatínka do polepšovny.

Ironií je, že i přesto, že byl Tomáš nadaný herec, tak se této profesi věnovat nechtěl. Práce u filmu mu přišla stereotypní a obtížná, chtěl se stát právníkem jako jeho otec. Osudná nehoda se odehrála 8. března roku 1990. Tomáš byl tehdy poblíž své chalupy v Kytlicích. Posedával s kamarády v hospodě a podle nového svědectví alkoholem posilněný Tomáš navrhl projížďku autem.

Do vozu nasedl se svým kamarádem a vyrazili z Polevska, kde parta popíjela, směrem ke Kytlici. Oběma ale vzápětí došlo, jakou chybu dělají, a rozhodli se vrátit. To se jim stalo osudným. Z táhlé zatáčky vyletěli a narazili do stromu. Tomáše se i přes dlouhé resuscitování nepodařilo oživit. Nedožil se tak svých 22. narozenin.

Jeho smrt zasáhla nejenom rodinu, ale také všechny jeho fanoušky a herecké kolegy. Jeho smrti nechtěl nikdo uvěřit. Těžko říct, jestli by v dnešní době byl právníkem, nebo by přece jenom zůstal u herectví.

Každopádně pro český film byla smrt jednoho z nejnadanějších dětských herců velkou ztrátou.

Související články

Další články