Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Proč nejel Zeman na Vysočinu: Bojí se koronaviru? Hrad promluvil

Proč nejel Zeman na Vysočinu: Bojí se koronaviru? Hrad promluvil
Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
ZEMANOVY OBAVY
Bojí se koronaviru, proto na chatu nepřijede. To si o prezidentu Miloši Zemanovi (75) myslí jeho soused v Novém Veselí na Vysočině, kam jezdí hlava státu každé léto odpočívat. Faktem je, že počet nakažených na Jihlavsku roste. Hrad ale epidemiologickou situaci jako důvod nevidí.

Koronavirus straší

Okres Jihlava hlásí 55 pozitivně nakažených na 100 tisíc obyvatel. To může být podle Zemanova souseda v Novém Veselí, kam v létě jezdí prezident odpočívat, důvod, proč ještě na Vysočinu nedorazil. „Váhá, jestli ano, nebo ne. Já si myslím, že spíš ne. Teď na Jihlavsku se zhoršila situace s koronavirem. Tak se bojí, aby se nenakazil,“ řekl reportérům eXtra.cz Milan Chlubna (78), který je o tři roky starší než český prezident, s kterým jeho dům sousedí.

Oba pánové se znají 30 let a mají podle Chlubny i společné historky. Miloš Zeman totiž na Vysočině trávil důchod po odchodu z politiky, než se stal v první přímé volbě v roce 2013 prezidentem.

Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka ale epidemiologická situace na Vysočině není bariérou. „To není předmětem úvah,“ odpověděl eXtra.cz Ovčáček.

Vadit může hluk

Jak Zemanův soused prozradil, může v prezidentově letošním vynechání relaxu na chatě sehrát roli i hluk z vedlejšího domu. Ten totiž majitelé kompletně rekonstruují. Jak se reportéři eXtra.cz přesvědčili na místě, nemovitost je osekaná na cihlu a zřejmě se bude něco ještě bourat. „V tom rozbořeném bydlí vnučka. Vnučka si tam staví bydlení,“ řekl Chlubna.

Hlava státu by tak pořádný odpočinek, jaký by zasloužila, na své chatce nenašla. Přesto zdejší doufají, že Miloš Zeman přijede.

Zeman spoluvlastní v Novém Veselí bývalou tvrz, jejíž historie sahá do 16. století. Pozemek o výměře 101 metrů čtverečních, na kterém se nachází patrový domek o dvou pokojích, je vcelku obyčejný a snadno přehlédnutelný.

Související články

Další články