Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Proč musel maršál Koněv zmizet z podstavce: Neměl roušku, žertoval starosta Prahy 6

Zdroj: archiv Ondřej Kolář
Socha Koněva
Radnice Prahy 6 nechala dnes po dlouhých dohadech odstranit sochu sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva z náměstí Interbrigády. Sochu odstranil jeřáb a bude přemístěna do muzea. Starosta Prahy 6 na sociální síti žertoval o tom, že socha Koněva musela být odstraněna, protože neměla roušku.

V pátek ráno dorazil jeřáb na náměstí Interbrigády, aby odstranil sochu sovětského maršála Ivana Koněva. Odstranění sochy schválili zastupitelé Prahy 6 už v loňském roce s tím, že ji nahradí památník osvobození Prahy na konci druhé světové války.

Socha Koněva by se měla stát součástí plánovaného městského Muzea paměti 20. století. Město ale zatím neuvedlo, na kdy plánuje muzeum otevřít.

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář při snímání sochy žertoval o důvodech, ze kterých musela být socha odstraněna. "Neměl roušku. Pravidla platí pro všechny stejně. Ven jen s rouškou nebo jinou překrývkou úst a nosu," napsal na sociální síť a přidal fotku zachycující odstranění sochy. Na fotografii se můžete podívat do galerie.

Pod jeho příspěvkem se ihned strhla lavina komentářů. Někteří jsou na jeho straně, další část ovšem jeho vtípek nepochopila a se sundáním sochy naprosto nesouhlasí. Řada komentujících si také postěžovala, že si vybrali opravdu vhodný čas v době, kdy platí zákaz shromažďování.

Související články

Další články