Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Proč má hadí jazyk? Hokejoví fanoušci nechápou, proč byl zprzněn národní symbol

Zdroj: oficiální zdroj
+ Další 2 fotografie
Hokejový svaz nechal zprznit státní znak. Fanoušci zuří a nechápou, proč by hokejisté měli na dresech nosit takový paskvil. Proč má český lev hadí jazyk? Autor loga Tadeáš Drahorád se brání.

Hokejoví fanoušci nový symbol nepřijali A proti jsou i reprezentanti. Místo státního symbolu máme na hokejových dresech něco, co připomíná logo společnosti SCANIA.

V České republice tak dochází k vyprazdňování symbolů. Pro fanouška bude velmi obtížné identifikovat se takovou nepovedenou malůvkou. Autoři loga navíc vynechali moravskou orlici. Prý bude stačit lev.

Logo navíc není graficky povedené. Fanoušci na internetu intenzivně řeší, proč má lev hadí jazyk. Tadeáš Drahorád z kreativní agentury Go4Gold je ale s odvedenou prací spokojen. "Nejdůležitější věcí tam bylo dát puk. To ostatní jsou detaily, nic, na čem by logo stálo," uvedl Drahorád pro idnes.cz. Hadí jazyk je tedy ve skutečnosti puk. Nebo to tak alespoň tvůrci loga zamýšleli.

"Zaznamenali jsme i stížnosti, že teď chybí moravská a slezská orlice. Uvažovali jsme o nich, protože jsme věděli, že otázky na ně přijdou. Ale řekli jsme si, že stát je jen jeden a hokej také. Máme sjednocovat, ne rozdělovat. Amerika má také 51 států a má jedno logo, proto jsme od té myšlenky upustili," uvedl Drahorád. To budou mít fanoušci na Moravě radost...

Související články

Další články