Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

„Proč jste neuhnula pánví a nedržela nohy u sebe?“ Křičel soudce na znásilněnou dívku!

Tomuhle případu se snad nechce ani věřit!
Zdroj: twitter / profimedia.cz
Čtyřiašedesátiletý soudce Robin Camp čelí velmi ostré kritice veřejnosti, ale také se bude muset zodpovídat ze svého chování před disciplinární komisí. Před dvěma lety se totiž při jednom soudním procesu velmi nevybíravě choval ke znásilněné dívce. Nařkl ji z toho, že byla znásilněna, protože nedržela nohy u sebe a neuhnula pánví, aby do ní útočník nevnikl.

Jakoby nestačilo, že před dvěma lety byla tehdy devatenáctiletá dívka znásilněna na jednom večírku v koupelně u umyvadla. Když se u soudu řešil její případ, musela si vyslechnout od soudce slova, která ji naprosto šokovala a ranila.

Čtyřiašedesátiletý soudce, který dostal případ na starost, pobouřil svým verdiktem veřejnost. K obžalovanému muži nepřistupoval nijak ostře ani kriticky a pouze mu při vynášení verdiktu doporučil, aby vzkázal svým přátelům, že musí být k ženám něžnější, trpělivější a opatrnější.

Závěrečná Campova slova byla naprostým vyvrcholením absurdity celého případu. Soudce znásilněnou dívku několikrát oslovil jako obžalovanou a podle CNN si dovolil na její osobu pronést několik naprosto nepřijatelných vět. „Někdy jdou bolest a sex ruku v ruce,“ šokoval nejdříve všechny přítomné. Poté pokračoval naprosto nevhodnými otázkami: „Proč jste prostě neuhnula pánví, aby do ní muž nemohl vniknout, a proč jste vlastně nemohla držet kolena u sebe?“ Svůj šokující monolog zakončil tvrzením, že mladé ženy sex chtějí, a hlavně v případech, kdy jsou opilé.

Útočníka tedy osvobodil, ale naštěstí odvolací soud tento verdikt zrušil a nařídil nový soudní proces. Dva roky se nic nedělo a Camp nebyl nijak trestán za své nevhodné chování. Nyní se vše obrací k lepšímu a Camp se bude muset ze svého nedůstojného chování zodpovídat před disciplinární ra­dou.

Související články

Další články