Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Proč jsme se ZAPRODALI Policii v akci? Měšťáci i policajti odhalili smutnou pravdu o svých platech

Takhle vypadá běžný policista a běžná policistka podle pořadu
FTV Prima.
Zdroj: TV Prima
+ Dalších 6 fotografií

Máme málo peněz, a tak lezeme i do podřadných seriálů! Zhruba takhle se dá interpretovat obrana příslušníků ozbrojených sborů vůči kritice toho, že účinkují v hodně přihlouplém a s realitou naprosto nesouvisejícím televizním pořadu Policie v akci. Co nám hvězdy primácké show řekly?

Když redakce eXtra.cz uveřejnila článek o dvou měšťácích hrajících si na skutečné policisty v Policii v akci, začali nás zástupci vybíračů pokut bombardovat všemi směry. Někteří, jak se dalo čekat, potvrdili svou inteligenci tím, když začali rozebírat osobní život autora, jeho oční vadu nebo když ho začali vyzývat k tomu, aby si to zkusil sám, když je tak chytrý. Což je asi tak rozumný argument, jako by pekař radil člověku reklamujícímu spálený chleba, ať si ho příště upeče sám. Prostě přesně myšlenkové pochody, které by si u typického městského strážníka asi tak většinová společnost představila. Naštěstí jsou ale i světlé výjimky, které fakt pomáhají.

Ozvali se nám třeba Petr Zima z článku a pak milfka Kamila Lůbalová. Zatímco on je měšťákem, ona minimálně dříve bývala státní policistkou. A účinkování v seriálu, které podle nás dělá ostudu oběma sborům, obhajují.

„Proč tato brigádička? Posun dál. Zkušenost, ač dobrá či špatná, o tom život je. Pokaždé to něco dá a něco vezme. Mně to dalo komunikaci, vystupování a jednání s lidmi o několik levelů výš a také poznání lidí, co bych normálně nepoznal,“ napsal nám Tomáš, který má mezi ženami hodně fanynek.

On sám si rozhodně nemyslí, že práce měšťáka by byla nějak podřadná. Oba s kolegou prý často pomáhali ve složitých situacích a nejenom u kachniček. A také připomíná, že hodně policistů utíká naopak od státních policistů ke strážníkům kvůli větším platům.

„Náhodou natáčení je opravdu fajn a například z pohledu dětí je náš seriál opravdu velmi úspěšný. Je pravdou, že hrajeme hodně pro diváky, protože odborným názvům by opravdu běžný divák neporozuměl. Chceme jen lidem přiblížit práci policie a ukázat jim případy, se kterými se můžou v běžném životě setkat, i když mnohdy se můžou zdát úsměvné. Já osobně tento seriál považuji za velmi přínosný a sama mám dobrý pocit, že si z toho něco divák vezme. A věřte, že máme opravdu mnoho fanoušků mezi diváky, chodí nám mnoho milých zpráv. Samozřejmě chápu kolegy ‚profesionály‘, že můžou mít odlišný názor, ale to je zase jiná kapitola,“ brání Policii v akci Kamila Lůbalová.

Podle nás o žádné používání odborných výrazů ani tak nejde jako spíš o neustálé tvrzení lží, vyloženě překrucování zákonů a sem tam chování, které by pro pravého policajta často skončilo vyhazovem z práce.

„Věřte, že kluci dělají svou práci dobře a opravdu málokdo je v tomto povolání srdcař jako oni,“ prohlásila o obou Petrech, Zimovi i Reifovi, o kterých byl původní článek. „Víte, ono nasazovat život za takové peníze by chtěl asi málokdo. V Praze s výplatou policistů jde sotva zaplatit nájem a jídlo. Takže každý povolený přivýdělek se opravdu hodí,“ vysvětluje Lůbalová.

A co vy, čtenáři: Šli byste coby reprezentanti policie či strážníků hrát do takového seriálu?

Související články

Další články